Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vládní reforma.

9. 1. 2008

Právě dnes jsem četla v novinách,že stovky občanů- především důchodců,rodin s malými dětmi,ale i lékařů- píší od začátku letošního roku Ústavnímu soudu.Stěžují si na dopady takzvané reformy veřejných financí, a zejména na zavedení regulačních poplatků ve zdravotnictví.

Já mám zatím štěstí,protože dva prášky ,které denně užívám jsou plně hrazeny pojišťovnou a poplatek,který zaplatím u lékaře a následně v lékárně mě doufám nezruinuje.Velmi ale soucítím s těmi,kteří mají malé důchody a jsou odkázáni na spoustu prášků,které nelze vzhledem k jejich nemoci vynechat a za které musí platit dosti vysoké doplatky, a poté platbu lékaři a lékárníkovi.

Další věc, která nás postihne je neustálé zdražování energií.Zastánci tohoto zdražování se stále oháňějí růstem cen na zahraničních trzích,ale nikde se nezmiňují o tom,jaké platy a důchody jsou v jiných zemích.Tuto úvahu jsem napsala proto,protože mě uráží velmi vysoké platy manažerů některých polostátních podniků.Nezávidím,to ne. Kdo umí,umí,ale proč stát dovolí neustálé ožebračování důchodců a rodin s dětmi.Do důchodu jsem odcházela v roce 2000 a vzhledem k mému tehdejšímu zaměstnání a nadprůměrnému výdělku mám docela slušný důchod. To ale nemůže říci spousta lidí v mém okolí.Také si myslím, že člověk který má nárok na důchod,by měl do důchodu odejít a po letech práce prožít spokojené stáří podložené penězi na slušné živobytí.

Tak to by již stačilo a další si povíme tak za rok.

 

Obrazek

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář