Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na klíšťata

10. 4. 2011

 

Klíšťata od Vás utečou
 
Máme pro vás zaručený a vyzkoušený recept proti klíšťatům. Návod na domácí biorepelent je přímo ze Švédska. Náš rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!
Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme 1 lžíci vinného octa.
Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů a nasprejujeme si také obuv!!
 
 
 

Jak naštvat klíšťata. 

 

Věřte raději dlouholetému světem protřelému houbaři. Encefalitidě a borelióze se dá předejít dvěma způsoby. Jedním je nechodit do lesa  a do trávy. To znamená nejen konec houbaření, ale taky letního sexu v přírodě.  Druhým je přibližně půl hodiny před příchodem do lesa nebo do trávy sníst dvě pilulky vitaminu B12. Dětem stačí jedna, malým dětem i půl. Jestliže jej neseženete, protože po zveřejnění tohoto článku bude vyprodán, nouzovou náhražkou může být B-komplex, který obsahuje i B12. Toho pak ale berte tři. Znalci vitamínů B se jistě budou ptát, zda místo těch pilulek nepostačí pivo. Postačí, ale těch budete v takto zředěné formě potřebovat třicet.  Proč zrovna vitamin B12? On totiž obsahuje něco, z čeho člověk začne klíštěti tak odporně smrdět, že ono si jen čuchne ke kůži a s vřískotem "fuj!" od vás odlétá, jako by mu najednou narostla křídla.
Jak to, že vím něco, co neví žádný doktor a jestli to ví, tak to tají? Inu naučil jsem se to před nějakými třiceti lety od spanilé venkovské kuchařky jménem Gelsomina, která vařila v jazykové škole ve vesnici Civezzano u Trenta a s níž jsem občas mezi hodinami italštiny houbařil a naučil se  od ní víc než od učitele ve škole. Včetně kondicionálů, subjunktivů a konjunktivů. Jako třeba "bisognerebbe che piovesse", česky znamenající "potřebovalo by zapršet". Taková ta obvyklá moudra, jaká si houbaři s  houbařkami v pološeru lesa vyměňují.  Od té doby si vždycky do lesa beru vitamin B12 a za celých třicet let se na mě nepřichytlo jediné klíště. Možná vám nějaký vědecký odborník namítne, že je to jen nějaká houbařská pověra bez sebemenšího vědeckého opodstatnění. Taky se vás bude snažit chlácholit, že riziko je nepatrné, neboť nebezpečné jsou jen samičky (jako kdybyste to na první p
ohled poznali) a že aby vás mohlo klíště nakazit, musí vás vycucávat nejmíň jedenáct hodin. Nevěřte mu. Vy přece nepotřebujete trpět stihomamem, abyste jako já věděli, že při našem obvyklém štěstí zrovna my chytneme tu samičku, která nás buď nakazí dřív nebo si jí jedenáct hodin nevšimneme. Takže B12, pro jistotu.