Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak pracuje naše tělo

1. 9. 2008

Biologické hodiny-

 

 

 

 

 

 

 

Víte jak Vám tikají biologické hodiny ?

 

 

V každém lidském těle tikají celý život hodiny.Objevili je staří Číňané a dokázali tak,že stav našeho organismu se mění z hodiny na hodinu.Všechny pravidelně se opakující děje řídí centrální budík v mozku,kromě něj existuje i mnoho místních budíčků,které spolehlivě načasují činnost plic,srdce,ledvin,jater a dalších orgánů..Víte kdy vám hrozí žlučníkový záchvat?Víte kdy nesmíte pít alkohol nebo kávu?Víte kdy spát,nebo naopak sportovat ?

 

Čtěte dál .............

 

1.-3.hodina  - Aktivují se játra.V této době nastává útlum(nejnižší okysličení mozku),proto je třeba zvýšit pozornost například při cestování.V tuto dobu se rovněž budí žlučníkáři,protože játra a žlučník jsou párové orgány.Nedoporučuje se pít alkohol,kouřit,jíst tuky,pít kávu.

 

3.-5.hodina  -V činnosti jsou plíce,proto se v tuto dobu budí kuřáci,astmatici,nemocní na průdušky,s rýmou a se záněty cest dýchacích.V této době také člověk pociťuje největší strach a úzkost.Každá maličkost nabývá obrovského rozměru,budíme se a jakákoli denní povinnost,kterou hravě zvládneme,má podobu neřešitelné překážky. 

 

5.-7.hodina  - V nejvyšší činnosti je tlusté střevo.Doporučujeme navyknout si v tuto dobu na vyprazdňování,vyhýbat se stresu a spěchu.Probouzet se je třeba postupně,neboť nemocní lidé se právě v tuto dobu cítí velmi špatně.Je vhodné pít hodně čaje.

 

7.-9.hodina  - Dostává se do činnosti žaludek.Velmi důleživé je v tuto dobu konzumovat vitaminy.Tělo potřebuje být v teple,proto není vhodná studená sprcha nebo koupel.

 

9.-11.hodina - V činnosti je slinivka břišní a slezina,nedoporučuje se požívat alkohol! Vhodné je ovoce,med(je to jediná denní doba,kdy je tělo schopno strávit sladkosti).Vyhýbat bychom se měli přílišné fyzické činnosti,avšak můžeme podávat vysoké duševní výkony.Kolem 11.hodiny nastává dopolední výkonnostní vrchol.

 

11.-13.hodina - Doba aktivní činnosti srdce.Není dobré je zatěžovat  velkým množstvím potravy.Nastává mírný útlum,pozor na úrazy ! Vhodná je procházka nebo krátký spánek.

 

13.-15.hodina - V nejvyšší činnosti je tenké střevo.V této době se snižuje citlivost zubů(vhodná doba k návštěvě zubaře).Začíná se zvyšovat fyzická aktivita.

 

15.-17.hodina - Nejvíce pracuje močový měchýř.Dobré je pít bylinkové čaje,sportovat.Trávící systém je schopen přijmout vydatné jídlo,aktivita stoupá a dosahuje druhého výkonnostního stupně.

 

17.-19.hodina -V činnosti jsou ledviny.Velmi potřebné je vyhýbat se všemu co jim škodí-tukům,cukru,soli,limonádám,chemikáliím,kávě,alkoholu,chladu,stresům.

 

19.-21.hodina - Do činnosti se dostává obal srdce,krev.V této době člověk velmi dobře vnímá.Je to čas vhodný pro poslech hudby a divadelních her,ale také nejúčinnější pro působení antibiotik,nebo pro aplikaci krému na bolestivá místa.

 

21.-23.hodina -Tělo se připravuje na spánek,proto bychom neměli činit nic pro jeho aktivaci.Nekouříme a vynecháme jídlo.

 

23.-1.hodina  - Začíná pracovat žlučník.Ti kdo mají s tímto orgánem potíže,se obvykle v tuto dobu budí nebo nemohou spát.

 

 

Obrazek

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář