Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmá desítka života VIII-

1. 1. 2018

1.1.2018 - Je Nový rok - po sněhu ani památky, venku svítí slunce a je +9°C. Včera jsme se koukali na silvestrovský program na TV Barrandov, což byla hrůza. Nevím, nevím, zda se panu Soukupovi povede  posunout se dopředu. Oproti loňskému roku se program zhoršil.

Ještě  musím připsat moje jediné přání do tohoto roku :

Přeji si hlavně zdraví pro celou moji rodinu. Když ho budou mít, tak budou mít všechno co si jen přát.

Já osobně vstupuji do nového roku 2018 s vervou sobě vlastní, s očekáváním nových věcí, které obohatí můj život. Doufám že přijdou. Držím si palce.r18.jpg

 

20.1.2018 - Je sobota a počasí od Nového roku se moc nemění. Teploty se stále přes den pohybují mírně nad 1°C a sníh u nás padal pouze několikrát a netrvalo dlouho a zmizel.

12. a 13.1.2018 se konaly prezidentské volby. Do druhého kola postoupili dva kandidáti a to stávající prezident Miloš Zeman a  Jiří Drahoš. Já jsem se rozhodla, že k druhým volbám půjdu a rozhodnu se podle televizních debat, které proběhnou na televizi Prima a veřejnoprávní ČT. Zatím to ale vypadá, že všichni neúspěšní kandidáti vybízejí své voliče aby volili Jiřího Drahoše. Druhé kolo bude velmi zajímavé. 

Ve čtvrtek 18.1. jsem byla odpoledne v knihovně . Předpověď počasí nebyla valná s tím, že se k nám blíží vichřice Frederik. I já jsem se cestou s ní setkala , ale nebylo to jako na horách. Po silnicích se vlivem velkého větru  povalovaly popelnice a vítr mě hnal i s plnou taškou knih. Nakonec jsem byla ráda, když jsem se dostala domů. Druhý den nebylo po větru ani památky, ale po republice to nadělalo ohromné škody. Také jsem s velkým zaujetím sledovala politickou scénu v naší republice. Projednávání ve sněmovně na adresu Čapí hnízdo a vydání premiéra Babiše a poslance Faltýnka ke stíhání policií k této kauze.

2018-01-20_142648.jpg

Docela jsem zvědavá jak to nakonec dopadne. Když poslouchám Babiše, tak si říkám, že má pravdu a když slyším oponenturu, tak opravdu nevím kdo mluví pravdu. Proti tomu, co se v této republice rozkradlo dříve tak to je zanedbatelné, ale  jednou by tyhle krádeže měly přestat. No uvidíme.