Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmá desítka života VI - rané stáří

8. 1. 2016

1.1.2016 - Je první den roku 2016. Manžel mě vyfotil s naším Bobíškem, kterému není nějak dobře.

nove-001.jpg

 

6.1.2016 - Jsou Tři králové venku napadlo asi 10cm sněhu a náš kamarád a jak říkáme naše dítě odešel do psího nebíčka. Jsme z toho velmi smutní. Nějak se s tím nedokážeme vyrovnat. Vše okolo nás je pusté a prázdné. Měli jsme ho 17 let. Na zahrádce jsme mu udělali hrobeček a rozsvítili svíčičku. Byl to kamarád a zlatíčko. Budeme dlouho vzpomínat.

11.1. Asi před měsícem jsem začala pracovat na fotoknize mých životních příhod a zážitků. Z výsledku mám docela radost . Dnes mi byla kniha doručena. Nejsem žádný velký psavec, ale snažila jsem se, aby příhody při čtení nenudily.Uvidím, jak to posoudí mé děti. Jelikož jsem si vzpomněla na další a další, tak začnu opět psát. Je to fajn zábava a člověk si určité věci oživí a zavzpomíná. Fotokniha od HappyFoto je perfektně zpracovaná a při slevách ještě za slušnou cenu.Vyfotila jsem všechny, které jsem udělala. Je to moc hezká zábava, která pátrá v již chybně pracující pamětí.

pf2.jpg         pf1.jpg

13.1. Dali jsme si udělat pasy. Co kdyby nás najednou napadlo někam vycestovat ? Člověk nikdy neví.

14.1. Dnes k nám přijeli na návštěvu  Petr Pichner s přítelem. Jsou to dávní známí, kteří vždy když jedou pracovně poblíž našeho bydliště,tak se staví. Bylo to velmi příjemné posezení, alespoň jsme po týdnu od úmrtí Bobíška přišli na jiné myšlenky. Také jsme si koupili čističku vzduchu, kterou jsme v ten den zapnuli. Přestože všichni tři muži kouřili jako komíny, v místnosti bylo příjemně a ani se nevznášel ve vzduchu žádný kouř. Mile mě to překvapilo, protože jsem neustále hudrovala, když mě muž každé  ráno podhuluje. Snad to do budoucna bude dobrá investice.

18.1. Ráno jsme se probudili do mrazu -8°C. V noci trochu napadl poprašek sněhu.Silnice je jako pocukrovaná.Před týdnem napadlo asi 10cm, ale vzhledem k pěknému počasí sníh brzo roztál.

26.1. Dneska jsem si objednala krásnou halenu na zahraničním eshopu  Wish. Dodavatel garantuje dodání cca do 40 dní. Moc se těším, ale jsem zvědavá zda jsem odhadla velikost.

 

8.2. Dnes mně přišla  objednaná halena. Rozbaluji balíček a jsem moc zvědavá. Na to, že to šlo z Číny, tak je to tady brzo. Halena je krásná a ještě lepší je to, že velikost je super. Mám radost.

pf3.jpg

26.3. jsou Velikonoce a přijel Honzík s rodinou.Bylo to moc hezké odpoledne i když moc krátké. Všichni museli odjet domů brzo, protože Marek měl trénink.

9.4. Zděnda plní slib a přijel se na nás podívat. Měla jsem velkou radost a udělala jsem mu na přání škvarkové placky.Dlouho jsme se tak hezky nepobavili. Byla jsem moc spokojená. 

14.4. 2016- Včera jsem jela na první proceduru "vánočního voucheru" do Podbořan na kosmetiku. Paní kosmetička je moc příjemná dívka. Pobyla jsem si tam 1,5 hodiny na různých procedurách. Když jsem odcházela, tak jsem měla nos jako červenou bambuli, ale jinak to bylo moc příjemné. Již se těším na další návštěvu, která bude v květnu.

14.5.2016 - Je sobota ráno 7.00 hod a já vyjíždím na  poslední cestu mým autíčkem Sárinkou. Jedu  na návštěvu do Kladna za dětmi a kamarádkou Haničkou. Před časem jsme se s manželem dohodli, že Sáru zlikvidujeme, protože mít dvě auta v našem věku je zbytečné. Máme jít na technickou a museli bychom opět s autem na předběžnou prohlídku, a opět jako každé dva roky investovat za údržbu a případnou výměnu některých částí auta.. Jelo se mi moc dobře. Se všemi jsem se setkala, krásně jsme si popovídali a v 16.30 hod jsem jela domů. Nejdříve jsem svojí vlastní hloupostí najela na dálnici bez dálniční známky a ještě v opačném směru. Když jsem se zorientovala a najela na správný směr, tak jsem  byla  zastavena policií ČR. Viděla jsem, že před Sárou staví policie a na voze jí svítí STOP, ale neuvědomila jsem si , že je to na mě. Nevěnovala jsem tomu pozornost,policii jsem předjela a pokračovala v jízdě. Když se za mnou ozvalo řvaní klaksonu z policejního auta, tak jsem okamžitě zastavila. Všechno mi to ale připadlo v tom momentě k smíchu, a také jsem  s úsměvem příslušníka přivítala .Pomyslela jsem si, že mě honí jako dílera drog. Policajtovi, který přišel k autu jsem řekla, že jsem sice viděla na autě Stop, ale nevěděla jsem, že je to na mě. Vyžádal si papíry od auta, vše zkontroloval a mně řekl : "Paní řidičko  pro příště STOP je STOP" a musí se zastavit. Též mi oznámil, že bez dálniční známky se po dálnici nejezdí , že mě již déle sledují a napařil mi pokutu 1000,- Kč. Byla to moje první pokuta v životě a také poslední jízda se Sárou. Popřál mi dobrou cestu a já pokračovala dál. Když jsem to doma řekla manželovi,tak mi nevěřil, že jsem udělala takovou blbost. Mluvil jako policajt, přece STOP je STOP. Tak skončila moje poslední jízda do Kladna. Sice jsem o tisícovku lehčí, ale na poslední jízdu se Sárou nezapomenu. Octávie, která stojí v garáži je na mě moc velká . Zatím jsem s ní nikdy nejela a už asi nepojedu. I když se říká nikdy neříkej nikdy. Uvidíme.

25.5.2016 tak a nemám Sáru. Dnes byla ekologicky zlikvidována.Stále mě to mrzí, ale nedá se nic dělat. Vše jednou končí.

odvoz-sary.jpg

9.6.2016 - na zahradě začínají červenat jahody.Včera jsme koupili na zahradu  solární  sprchu, protože tu starou jsem rozbila.

13.6.2016 -Dnes nám přivezli nové  radiátory a do 14 dnů je budeme vyměňovat v celém baráku. Mám se na co těšit. Binec bude všude, ale zase to bude nové a hezké. Již se těším až to bude opět vše uklizeno.

26.6.2016 - Dnes je neděle a od čtvrtka u nás panovala děsná vedra. 23.6. jsme se prvně koupali, vlastně jsme zahájili sezonu. Teploty stoupají ke 32°C. V sobotu  bylo strašné dusno a špatně se dýchalo. Večer se objevily velké bouřky, ale trochu také sprchlo.  Dnes je to již lepší. Je oblačno a teploty již nejsou tak velké. Honzík s rodinou byli týden na dovolené v Italii a Zuzka s rodinou zase v Rakousku. Je odpoledne 14.00 hod a já si jdu vypít s manželem  do altánu odpolední kávu.

27.6.2016 - dnes jsem odeslala fotku Bobeše do časopisu Překvapení. Jedná se o rubriku Retro - první pejsek. Bobeš nám moc chybí. Uměl hrát bezva fotbal.

2016-06-27_150515.jpg

 

13.7.2016 - konečně jsme se dočkali. Dnes nám kluci Petr a David začali montovat nová tělesa ústředního topení.Přijeli ráno v 10 hod a večer ve 22 hod měli všech 13 těles vyměněných. Jsou to borci. Druhý den ráno jsme staré radiátory odvezli do sběrny, kluci se sbalili a odjeli. Já jsem byla tak vyřízená, že jsem hned následovala manžela do postele a celý den jsem pospávala.

15.7.2016 - Moje regenerace proběhla poměrně rychle a já jsem začala s velkou vervou uklízet celý dům. Brala jsem to opravdu poctivě.Začala jsem ráno v 7 hodin  a končila mezi 4 a 5 hodinou odpolední. Od prvního patra až po prádelnu ve sklepě. Skončila jsem úplně vyřízená po  4 dnech 18.7.2016.

19.7.2016 - celý den jsem odpočívala.

20.7.2016 - Dnes mám narozeniny. Je mi 73 let a jsem na sebe docela pyšná. Velký úklid našeho domu jsem zmákla sama. Synové mi přáli telefonem a od vnuka Marečka jsem dostala přáníčko večer ve 23 hod jako SMS z tábora . S manželem jsme byli celý den na zahradě, koupali jsme se a popíjeli šampíčko. K večeři jsem udělala bramborový salát a savojský kuřecí řízek. Bylo to super. Sestřenice Ilona mi také přála, a když bude vše v pohodě,tak si ji k nám příští týden  na pár dní přivezeme.

28.7. Ráno jsme se rozhodli, že pojedeme pro Ilonu a přivezeme si ji k nám. Ona souhlasila, tak jsme pro ni jeli.Večer jí ale volala Denisa a Ilona začala být smutná. Jen řekla, že má Denisa nějaké problémy v manželství. Tak jsme jí v sobotu vezli nazpět. Škoda, že to nevyšlo.

2.8. jsem podstoupila první masáže krční páteře, které mi naordinoval pan doktor. Stále mě bolí pod lopatkou a svaly na rukách. Musela jsem vysadit lék, který již beru 20 let. Uvidíme.

8.8. stále chodím na masáže a parafinové zábaly na krční páteř. Zatím nepociťuji žádné zlepšení. Protože počasí není nic moc, tak jsem se rozhodla, že budu hledat nějakou zahraniční dovolenou k moři.

15.8. Máme zaplacenou dovolenou od společnosti EximTur a sice na Mallorcu na 11 dní. Pomalu začínám chystat oblečení, letíme 24.8.2016.

24.8. Dneska vyrážíme z domu přesně o půlnoci. Jedeme na Buštěhrad, kde budeme mít v úschově auto. Z letiště odlétáme ráno 25.8. ve 4,45 hod do Palmy. U nás panuje vedro a má být stále. Uvidíme jak bude na Mallorce.

4.9.. Domů jsme se vrátili dnes ve 14.oo hod odpočatí, opálení a hned jsme si otevřeli lahvinku. Celou naši dovolenou jsme zhodnotili jako velmi dobrou, poznali jsme na ní několik fajn lidiček, se kterými jsme po večerech drželi prima partu. Zahrada a kytičky na ní jsou většinou uschlé, protože po celou dobu naší dovolené panovala vedra a já jsem nemohla nikoho otravovat aby kytky zalil. Je jich mnoho . Vedra mají podle předpovědi pokračovat ještě mnoho dní.

17.9. Od příjezdu z dovolené stále panovala tropická vedra okolo 31°C až do dnešního dne. Z bazénu jsme skoro nevylezli a opět jsme si jeho možnosti pochvalovali. Dle předpovědi ale dnes od rána prší a teplota klesla na 20°C. Musím konstatovat, že déšť je velmi potřeba. Celou republiku sužovala vedra a nedostatek vody. Uvidíme jak bude počasí vypadat dál. Kdyby pořádně napršelo mohly by růst houby, což bych uvítala. Příští týden absolvuji poslední dvě masáže.

23.9. Dnes přijel starší syn Zděnda. Přespí a zítra se vrací domů. Opět jsme pokecali a dozvěděla jsem se o jejich dovolené s vnučkami. Jak to prožívali a co hodlají pro příští dovolené udělat jinak. Jeho syn a můj vnuk Viktor obhájil Bc studium. Promoce je 20.10.2016 v Betlémské kapli v Praze. Viktor ale pokračuje další 2 roky na Ing.

2.10, Přijela Zuzka se svými holčičkami. Přijela nečekaně, ale bylo to fajn. Holky jsou prima. Strašně to letí a starší Emička je již ve školce v předškolní třídě. Příští rok jde do první třídy. Po odjezdu od nás jedou na oslavu mého  vnuka Honzíka

.img_2794.jpg Nelinka

 

 

a starší  Emička.

img_2795.jpg

20.říjen 2016 - Dopoledne mě vezl manžel do Kladna ke staršímu synovi Zdeňkovi. Jela jsem totiž na promoci vnukovi Viktorovi, která byla v Praze v Betlémské kapli. Byl mu udělen titul bakaláře. Bylo to moc hezké.Poté jsme v počtu 12 lidí šli na Staromák do restaurace, kde jsme se báječně bavili. Honzík pro mě přišel okolo 19 hod. večerní, aby mě odvezl domů. Byla jsem moc ráda. Na několik hodin jsem vypadla z denního stereotypu. Viktor pokračuje dál ve studiu a doufám, že se dožiji za dva roky jeho další promoce a sice s titulem Ing.

25.12. Dnes přijela celá moje rodina oslavit vánoční svátky.Krom 12 lidí ještě mladší syn přivezl svého tchána Pepu, který slavil Vánoce u nich. Bylo to moc fajn a všichni odjeli po 17 hodině.

31.12. Je Silvestr a po sněhu ani památky. Škoda, bylo by to určitě hezčí. Večer se budeme dívat na televizi a  nový rok  přivítáme  sklenkou Avanti. Se starým rokem se rozloučím stejnými slovy jako minulá léta a sice " Ať mi starý rok políbí ..... .Když bude nový rok 2017 stejný jako rok předešlý budu velmi ráda. Byl totiž pohodový. Čím jsem starší, tím více si vážím každého hezkého dne a hodlám v tom pokračovat i tento rok. Jen jsem zvědavá co mi hezkého přinese.....