Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmá desítka života V - rané stáří

14. 1. 2015

14.1.2015 - Vánoce jsou za námi, Silvestr je za námi a před námi další rok. Vánoce byly jako každý rok nádherné. Den po Štědrém dni se u nás sešly rodiny mých dvou synů. O Silvestra přijela vnučka s rodinou. Odpoledne odjeli a my jsme si šli lehnout, protože manžela bolely zuby, tak na nějaké oslavy nebyla nálada. Počasí je stále na leden teplé, dokonce jeden den bylo nad 10°C.Vůbec se mi to nelíbí, raději bych měla trochu toho sněhu. Sluníčko skoro vůbec není a každou chvíli je velký vítr. Na některých místech republiky to byla hrůza. Padaly vánoční stromy na náměstích a na domech to způsobilo mnoho škod. Já jsem teď měla příjemnou práci, tvořila jsem knihy vzpomínek . Povedly se a mám velkou radost.

Na ukázku jeden obrázek z ranní procházky s Bobešem.

img_1999.jpg

Trochu sněhu napadlo 29.12.2014 , ale dlouho nevydržel

img_1996.jpg

24.února 2015 - v Uherském Brodě se stala neuvěřitelná věc. V restauraci Družba postřílel třiašedesátiletý muž 8 lidí a poté zastřelil sám sebe. K uctění památky osmi zastřelených se 5.března 2015 v poledne rozezněly sirény a zvony. Jde o druhou největší masovou vraždu v dějinách České republiky.

2015-03-02_155402.jpg

27.února 2015 přijel večer Zděnda s Viktorem na kus řeči. Druhý den ráno jeli lyžovat do Krušných hor. K jejich spokojenosti jsem udělala bramboračku a škvarkové placky. Zděndovi jsem předala knihu Máminy vzpomínky, kterou jsem udělala z dostupných fotografií a sice dobu od dětství,až po svatbu.Přidala jsem také doprovodné slovo. Říkal, že se mu líbí. Já jsem tak splnila slovo,které jsem mu dala o Vánocích. Knihu udělat do jeho narozenin,které má 19.března.

7.března 2015 - přijela Katka s Ninou. Celé odpoledne jsme si povídali a Karel předal Katce finanční obnos, aby si koupila něco k 50. narozeninám a poté nám to přivezla ukázat. Narozky má počátkerm května. Také ona dostala knihu Tátových vzpomínek, kde byly vloženy všechny fotky, které máme.Byla překvapena a moc ráda.Kniha se jí  líbila. Docela ukápla nějaká slzička.

13.3.2015- asi proto, že je pátek třináctého, tak jsem po delší době dostala angínu.Léčím se sama, piji zalitou cibuli, beru si acylpyrin a snad se z toho dostanu. Dokonce jsem musela odříct návštěvu Honzíka s rodinou, kdy chtěli přijet 15.3. Snad to vyjde za týden, nebo v nejbližší době.

24.3.2015 - došlo k leteckému neštěstí společnosti Germanwings- Airbus A320 .Letělo ze Španělska do Německa. Ke zřícení došlo ve francouzských Alpách a zemřelo 150 lidí z toho z toho 16 studentů gymnazia.Letadlo úmyslně nechal  havarovat kopilot Andreas Lubitz

 

.2015-03-30_151123.jpg2015-03-30_151138.jpg

29.3.2015 -přejezd amerického konvoje přes naší republiku .

Americký konvoj je na cestě z vojenského cvičení v Pobaltí na domovskou základnu v bavorském Vilsecku. Jede v něm přes 500 lidí a 118 vozidel. Skupiny se v pondělí v Praze-Ruzyni spojí a odtud budou 1. dubna pokračovat do Německa společně.

482310-top_foto2-xd069.jpg    482211-top_foto2-ih6tc.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V tento den také přijel Honza s Davidem a Honzíkem. Přijeli se podívat na otočku. Od Vánoc jsem je neviděla. Honzíkovi jsem předala knihu Máminých vzpomínek, kterou jsem udělala pro oba mé syny.

i4.jpg

   i3.jpg

i2.jpg

 

Nádherně mně v tyto dny kvete clivie    

i1.jpgimg_2174.jpg

23.4.2015  odletěla moje vnučka Zuzka s rodinou na měsíční dovolenou do Ameriky s přistáním v LA .Na blogu, který si udělala ( http://sdetmiletemsvetem.blogspot.cz/ ) sleduji díky internetu jejich cestování a vím, že jsou v pořádku a spokojení.

28.4.2015 - Dnes jsme měli milou návštěvu. Na cestě z welnes pobytu v Mariánských Lázních přijela na návštěvu bývalá moje spolupracovnice Vlasta s manželem. Byl to příjemný den. Zavzpomínali jsme a dozvěděli jsme se spoustu novinek o bývalých spolupracovnících .

29.4.2015 - Dnes ráno po probuzení jsem zjistila, že máme zahradu pokrytou jinovatkou a na lavici jednu ledovku. Nevím, zda nám nepomrzly stromy broskvoní, které byly v plném květu. Ve světě se stala tragedie. Je mi hrozně líto lidí, kteří nemají ani střechu nad hlavou. Autentické obrázky jsou otřesné.

Zemětřesení v Nepálu 2015 (také nazývané Himalájské zemětřesení) bylo zemětřesení, které začalo 25. dubna v 11:56 nepálského času.Bylo to nejsilnější zemětřesení v Nepálu od roku 1934, Zemětřesení také spustilo rozsáhlou lavinu pod Mount Everestem, ve které zahynulo nejméně 19 osob. Nepálská vláda vyhlásila třídenní státný smutek. Celý svět poskytuje humanitární pomoc.

2015-04-29_104250.jpg

Měsíc květen byl i přes nepřízeň počasí zajímavý na zážitky. 19.5. se vrátila po měsíčním cestování po amerických parcích vnučka Zuzka s rodinou.Vše dopadlo výborně a všichni se ve zdraví vrátili. Tento den jsme také jeli s manželem na schůzku bývalých zaměstnanců do Slaného. Také tato akce dopadla dobře, já jsem opět řídila Sárinku v noci domů a i přesto, že jsem opět jela po roce, tak vše dopadlo dobře.

29.5. se na nás  přijel podívat Zděnda s Viktorem. Byl to moc hezký večer.Povídali jsme si do 1 hodiny ranní. Kluci druhý den odjeli kolem 10 hodiny domů.

1.6.2015 v ranních hodinách nám přišli zaměstnanci  Mountfieldu postavit nový bazén.Starý dosloužil, tak jsme si koupili stejný,ale nový. Druhý den museli přijet opět,protože tam některé části tekly. Již je ale vše v pořádku a 4.6. jsem slavnostně zahájila svoji plaveckou sezonu. Udělalo se krásně. voda byla teplá 27°C a tak jsem se čachtala.

r4.jpg

 

Dnes je sobota 6.6. panují velká vedra a v 5 hodin odpoledne začalo trochu pršet a ozvala se bouřka. Den byl opět nádherný, velká vedra 30°C, což mi vyhovuje. Po několikerém plavání v bazénu jsem si lehla na zahrádce pod strom a četla si. Je to super.

Asi po dvou letech byl u nás zprovozněn rybník, kde je možno chytat ryby, prý za poplatek. Já jsem tam po ránu šla s Bobešem a vyfotila to tam.

r1.jpg

r2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.6.2015  jsem jela ráno do Kladna na oslavu Markova křtu (církev bratrská) a Evy narozenin. Po obřadu jsme  Zděnda , Iva a já jeli k Zuzce podívat se na holky. Tam jsme se domluvili, že Zuzka přijede s Viktorem na návštěvu ve středu 24.6.Potom jsme jeli nazpět, protože jsme měli všichni  zamluvený  oběd v Mexické restauraci..Bylo tam plno a na jídlo jsme čekali poměrně dlouho.Bylo to ale fajn. Jídlo bylo dobré. Asi ve 3 hodiny jsem jela domů. Jelo se mi dobře, Sára šlapala jako hodinky.

24.6. Poměrně brzo ráno přijela Zuzka s Viktorem a holkama na návštěvu. Moc jsem se na ně těšila. Udělalo se poměrně hezky, tak jsme po obědě šli na procházku,aby malá Nelinka usnula. Té se ale nechtělo a vydržela ne plakat, ale řvát v kočáru dobře hodinu.Potom teprve usnula. Oči neměla vůbec žádné, ale pořád chudinka nemohla zabrat. Potom jsme byli všichni na zahradě,protože začalo svítit sluníčko a udělalo se teplo. Bylo to fajn odpoledne a odjeli cca v 6 hodin.

25.6. Navštívila jsem kožního lékaře, protože mám pihy na těle, které je potřeba prohlédnout. Poslala mě tam naše paní doktorka. Vyšetření dopadlo dobře a v září se mám objednat na jejich odstranění dusíkem, protože v letních měsících se to nedělá.

26.6. -do časopisu Překvapení jsem poslala fotku mých pravnuček s výhrou,kterou jsem vyhrála. Knížky se moc líbily.

ema-a-nela-s-vyhrou.jpg

 

5.7. - Od prvního července panují na území Čech a Moravy tropická vedra. Dnes ráno bylo 33°C a přes den má být až 37°C. Vodu v bazénu máme 32°C a jsme tam pořád v těch vedrech namočení. Je to super a opět musím konstatovat, že pro staré lidi jako jsme my je tento bazén požehnání. Vedra nás proto tak nesužují. Navečer mají přijít bouřky. Také jsme konečně ostříhali Bobeše, který si také velmi oddechl.Byl totiž děsně zarostlý a Karel ho stříhal jako ovci. Velmi se dnes těším na oběd, máme bramborové knedlíky, jehněčí na česneku a špenát. Super.

18.7.- Zděnda s Ivou přijedou na návštěvu.Je vedro a oni přijedou na kolách.Jsou to blázni.Do Rakovníka jeli vlakem a potom k nám.Když přijeli,tak toho Iva měla dost.Osprchovali se ,vykoupali v bazénu a potom jsme si povídali. Přijeli mně také pogratulovat k narozkám.To číslo je velké a snad by se již nemělo slavit. A nebo mělo? Honzík s rodinou přijede příští týden, protože Eva s klukama je na táboře.

23.7.Jsou stále vedra, vodu v bazénu máme 32°C teplou a tak se pořád cachtáme. Včera jsem zaplatila dovolenou do Egypta. Jedeme v září. Hotel je podle obrázků krásný, tak uvidíme. Hlavně abychom byli zdravotně v poho a tu dovču si užili.

18.8. Po delší době jsem zašla k PC, abych něco napsala. Je úterý a od včerejška prší. Ochladilo se na  18°C a je to super. I v noci se líp spí. V předchozích 14 dnech panovaly tropické teploty, vyšplhaly se až k 36°C. Díky bazénu jsme to ustáli  bez problémů.. Tak jako letos jsem se snad ještě nenakoupala. Teplota v bazénu se pohybovala od 30°- 32°C, což mně vyhovovalo. Celé dny jsem vždycky rychle něco uvařila a šla jsem se válet na lehátko, číst si a koupat se. No prostě sen. Také jsem ale musela máknout a sice na sklizni ovoce. Jablka jsem strouhala a dávala do sklenic na štrůdl. Na dnešek díky dešti a větru nám spadala spousta broskví, tak jsem je dala do mrazáku. Až přestane pršet, tak je budu muset očesat. Z rajčat,které máme ve skleníku dělám postupně čatní, které máme  rádi. Používáme ho místo hořčice. Dovolená se nezadržitelně blíží, pomalu chystám oblečení, tzn. zkracuji, přešívám, povoluji. Udělalo se mi na to počasí. Zítra ještě musím k lékaři na cévní na pravidelnou kontrolu.

31.8.2015 jsme odletěli na 11 denní dovolenou do Egypta. Marsa Alam- hotel Hilton, kde bylo nádherně. Teploty byly vysoké 40°C.U moře se to ale snáší  lépe a z dovolené máme jen ty nejkrásnější vzpomínky.

more-e.jpg

 

Doma 10.9. na nás čekal Bobeš,který nás velmi vřele přivítal. Také na mě čekal dopis na setkání spolužáků v Lidicích. Hned jsem si řekla, že pojedu. 

19.9.2015 k nám přijela velmi milá návštěva a to rodina Charvátových s malou dceruškou.Odjeli asi kolem 16hod a ani ne za půl hodiny telefonicky se ohlásila další návštěva a sice Mirek Strejček s vnukem.Bylo to překvapení, neviděli jsme se hodně dlouho, ale má na Jesenici chatu a věděl,že někde blízko bydlíme.Když všichni odjeli pocítila jsem malou bolest v krku. A to nikdy nevěstí nic dobrého.Hned v pondělí 21.9. jsem šla k lékaři pro antibiotika, která jedině pomůžou.Začala jsem marodit a čekala jak mi bude za 4 dny, kdy jsem měla ject do Lidic.

25.9. mě manžel odvezl do Lidic, kde jsem se zdržela cca 2 hodiny.

 

lidice3.gif

 

 

setkani7.gif

 Další dny jsem pokračovala v marodění, ale bylo mi fakt špatně. Ještě nikdy nemoc netrvalo tak dlouho jako tentokrát.Penicilin jsem dostala na 10 dní. Po využívání mně bylo pořád špatně, a tak jsem pořád polehávala. Svůj svátek jsem slavila v posteli a čajem.Teprve dnes, t.j.12.10. jsem zasedla k PC a dopsala vše co jsem potřebovala. Je mi již lépe, ale pořád to není ono. No uvidíme.K svátku jsem dostala tuto gratulaci :

2015-09-28_120134.jpg

 

 

17.10.2015 přijela Katka s Ninou na oslavu Karlových narozenin. Bylo to vydařené odpoledne. Druhý den jsme opět polehávali.Stále to není ono.

26.10.2015 - dnes Karel měnil kola u Sáry a dělali jsme poslední zazimovací akce na zahradě.Vše máme hotovo, příště budeme pouze hrabat listí, kterého máme na zahradě požehnaně. Ve středu tj. 28.10. přijede Zuzka s rodinou. Již se na ně na všechny těším. V pátek 30.10 jedeme do Kladna na Dušičky a chci se také podívat ke kamarádce Haničce,kterou jsem neviděla rok. Těším se.

28.10. Přijela Zuzka s rodinou. Holčičky byly moc hodné a strávili jsme všichni moc krásné odpoledne.

30.10. Jeli jsme do Kladna na hřbitov.Rozsvítit svíčičky na hroby. Udělala jsem moc hezké květináče.Také jsme šli na návštěvu k Šimkovům. Bylo to moc fajn.S Hanou jsme si pěkně pokecaly.Ten den byl krásný a slunečný.

8.11.2015 - Je krásný teplý den. Je 19°C. Pracovala jsem na zahrádce a bylo mi fajn.Konečně jsem se snad dostala z toho hrozného nachlazení.

13.11.2015- více než desítka teroristů zaútočila kolem 21:20 SEČ koordinovaně na sedmi místech,v úzkém centru Paříže a na stadionu, kde právě zápasu mezi Francií a Německem přihlížely desítky tisíc lidí včetně prezidenta  Francoise Hollandea . Při útoku bylo zabito více jak 130 osob a 300 zraněných z toho 99 těžce.K útoku se přihlásil Islámský stát. Mezi transparenty, které se objevily byl tento : Modlete se za Paříž. V pondělí 16.11. budou v celé ČR ve 12:00 vyzvánět zvony k uctění památky zabitých při teroristickém útoku v Paříži.

modlete-se-za-pariz.jpg

Je 26.11. a mě přivezli krásný dárek k Vánocům. Je to chytrý  telefon Samsung. Mám z něho velkou radost, která ale přešla ve zděšení. Nejde mi tam stará sim karta.Je velká . Co budu dělat? Volám na O2 a tam mi sdělují, že to není žádný problém,ale musím navštívit jejich provozovnu, kde se o vše postarají.27. jedem do Žatce, kde vše dávají do pořádku a já se učím ho obsluhovat. Mám z něho velikou radost.  

22.12.2015 - Dva dny před Štědrým dnem a po sněhu ani památky. Venku se teploty stále pohybují mezi 8-10°C. Na zahradě kvetou sedmikrásky . Dle předpovědi  pro příští dny bude stále teplo .Nejteplejší prosinec za posledních 8 let. Vůbec z toho nemám radost. Sice ušetříme plyn, ale příroda strádá.Právě jsem dopekla vánočku. Docela se povedla. Zítra jdu k holiči, abych byla na Štědrý den hezká babička. Ráno jsem byla vyvenčit Bobeše a pořídila jsem tyto snímky.  33333.jpg1111.jpg     

 

 

 

 

 

 

 

 

29.12.2015- Oslava vánočních svátků s rodinou probíhala 25.12

Babička Vendulka na ně čekala připravená do svátečního.

9999.jpg

Přijeli všichni mimo Evy a Honzíka, kteří byli nemocní. Jako každý rok všichni se těšili na bramborové knedlíky, které jsem tentokrát udělala s uzeným masem a se zelím. Bylo nás celkem 12. Jídlo chutnalo a já jsem to zvládla OK. Byl to krásný den. Mít okolo sebe všechny,které mám ráda a na které se vždy moc a moc těším. Připravila jsem si foťák, že budu fotit, ale mám starou baterku a podle toho snímky vypadají. Po chvíli jsem toho nechala.Fotky mi pošle vnučka Zuzka, která také fotila společnou fotografii všech přítomných. Těším se.

666.jpgdva.jpgneli.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Od štědrého Ježíška jsem mimo jiné dostala nový mobil a Honzík mi něco na něm upravuje. Je to jediná fotka, která se povedla. Také jsem dostala voucher na kosmetické služby  v salonu v Podbořanech. Již se těším, jakou ze mě udělají krasavici,cha,cha

777.jpg

 

 

 

 

 

 

Blíží se Silvestr. Jako každý rok oslavuji příchod nového roku sama s manželem. Budeme se dívat na televizi. Po předchozích extremně teplých dnech má přijít ochlazení. Dneska ještě bylo 6°C. Očekávají se ale holomrazy. No uvidíme.