Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmá desítka života-rané stáří

7. 9. 2006

 

V polovině roku 2003 jsem oslavila 60té narozeniny.

Přijela celá moje rodina a blízcí přátelé. Byla to moc hezká oslava.

Při této příležitosti se musím zmínit o přítelkyni , která byla dlouhá léta moje spolupracovnice. V době mých narozenin již byla těžce nemocná a přesto souhlasila s tím, že si ji přivezu do nového bydliště,aby viděla kde s manželem vlastně žijeme.

Dlouho do noci jsme si povídaly a vzpomínaly na zašlé časy.Návštěva,která měla původně trvat dva dny se protáhla na dny čtyři.

Netrvalo dlouho a asi za dva měsíce jsme jeli s manželem na její pohřeb.Bylo ji teprve 58 let.

Dárek,který jsem od ní dostala k šedesátým narozeninám mi ji stále připomíná.

 

Obrazek

  

Po čase v novém bydlišti jsem zjistila, že se mi někdy moc stýská po rodinách mých synů a jediné blízké přítelkyni kterou mám.

Manžel to vyřešil tak, že mi koupil v roce 2003 menší autíčko Fiestu Sárinku. Já jsem "oprášila papíry" a kdykoliv je mi smutno, nebo si potřebuji popovídat s kamarádkou, nebo jet na "babinec" nastartuji svoji Sárinku a jedu....Autíčko bylo zakoupeno na svátek Sáry, tak proto to jméno....

Obrazek

Moje Sárinka je stříbrná.

V letošním roce 2006 jsem si udělala ještě jednu radost...

Obrazek

V práci jsem sice počítač měla,ale byla jsem pouze uživatelem určitého programu.Různé taje internetu byly pro mě tabu. S tím jsem začala až nyní.Zatím toho moc neumím, ale jsem holka snaživá a hlavně moc mě to baví. A koneckonců, žádný učený z nebe nespadl.

Toto období raného stáří(to jsem se dočetla v časopise) budu doplňovat dle událostí, které přijdou. Jinak zatím je pohoda.

 

28.září mám svátek. Jako první vnouče dědečka Václava jsem byla pokřtěna po něm - VÁCLAVA.

K tomuto svátku jsem dostala nádherné ozvučené internetové blahopřání od mé přítelkyně Daisy z Teplic. Protože je první, tak ho musím do této životní etapy zařadit.

Stálo v něm :

Hodně štěstí,protože je krásné,hodně zdraví,protože je vzácné,hodně lásky,protože je jí málo a hodně všeho, co by za to stálo.

Dva dny po mém svátku 30.září 2006 se mi narodil vnouček Honzík junior. Je to třetí syn mého mladšího syna. On a jeho manželka Eva chtěli sice holčičku, ale člověk míní a pán Bůh mění. Hlavně, že je maminka a malý Honzík v pořádku.

 

 

Obrazek

 

 

Čtrnáct dní po této radostné události mě potkala další velká událost- letěla jsem poprvé letecky na dovolenou. Paráda .

Směr Tunis - ostrov Djerba - hotel Caribbean World.

 

Obrazek

 

Počasí bylo fajnové 28-30°,personál hotelu milý, moře teplé a jídla co hrdlo ráčí. Co víc si může člověk mého věku přát. Aby si mohl takové radosti dělat častěji a zdraví aby ještě nějaký čas vydrželo.

28.10.2006-tento den bude v mém životě zapsán jako jeden z nejhorších a zároveň nejkrásnějších dnů.Při náhodné návštěvě mého mladšího syna jsem se dozvěděla,že měl před dvěma dny automobilovou nehodu na nechráněném železničním přejezdu v Hostivicích při ranní jízdě do práce.Jeho nepozorností do něho narazil vlak a jemu se jako zázrakem nic nestalo.Kdybych k nim náhodou nepřijela,tak bych nic nevěděla,protože mě prý nechtěl děsit.Každý kdo viděl vrak auta se divil,že vyvázl jen s menším zraněním na hlavě.Děkuji pánu Bohu a nepřestanu.Marně se neříká: "Malé děti-malé starosti,velké děti-velké starosti".                                                                                                                                                

  

Do konce roku 2006 se nic podstatného nestalo. Silvestra jsme prožili s manželem jako každý rok doma u televize a s lahví šampáňa. O půlnoci jsem si zakřičela jako každý rok : "Ať nám starý rok políbí pr... !!!

  

Do roku 2007 vstupuji s jediným přáním, aby celá moje milovaná rodina byla zdráva. 

Od roku 2000,kdy jsme koupili náš domek toužím po přestavbě schodů.Staré jsou moc ošklivé.Proto jsem na internetu našla firmu,která by schody opravila a začala jsem přemlouvat mého muže,abychom se do toho pustili.Ten nakonec nebyl proti a koncem měsíce září 2007 jsme začali.Byl to děs a hrůza.Nebýt šikovnosti a zkušeností mého manžela,tak  schody nebyly.Firma si nevěděla rady,tak musel můj muž nastoupit.Pracoval s nimi ,až do ukončení prací.

Nové schodiště:

Obrazek

 

Z této přestavby mám velikou radost. Po zprovoznění schodů jsme dali vymalovat chodbu .

Jinak byl rok 2007 do této doby docela poklidný.Trápí mě sice bolest ruky,chodím na různá vyšetření,ale dá se s tím žít.

V měsíci říjnu se však stala v mém životě velmi smutná událost.Měsíc před svými sedmdesátými narozeninami postihlo manžela mé nejlepší přítelkyně vážné onemocnění.Tato situace mě zastihla nepřipravenou a stále se nemohu vyrovnat se skutečností, že přítel se kterým jsem strávila nejednu příjemnou chvilku je velmi nemocný. Stále je ale naděje,že se jeho zdravotní stav zlepší.Je v rukou dobrých lékařů, a jak ho znám bude bojovat.

Velmi si přeji,abych v co nejkratší době dostala dobrou zprávu a mohla říci : "Zděndo-vyhrál jsi".

 

Důležitou událostí v roce 2007 bylo vstoupení naší republiky do Schengenského prostoru.Znamená to,že všichni turisté,kteří chtějí navštívit státy EU a i některé,které v EU nejsou mají od 21.12.2007  otevřené hranice bez kontrol.To znamená žádné hranice,ale jen cedule vítající návštěvníky. Co nám toto zrušení hranic přinese se uvidí až za nějaký čas.

Počátek roku 2008 je ve znamení zlepšujícího se zdravotního stavu manžela mé přítelkyně.Jsem moc ráda.....

Dnešního dne 28.1.2008 jsem dostala nádherný email.

Cituji : Ahoj babi,dnes  jsem úspěšně složila závěrečné státnice-dvakrát za jedna,takže ještě v letě obhájit diplomku a mám to z krku. Pa Zuzka.

Mám velikou radost...

Manžel mé přítelkyně vyhrál nad nemocí.Již se koncem března vrátil z nemocnice.Zděndo gratuluji.

 

Duben 2008 -Jako osoba,která je narozená ve znamení raka a která se vyžívá v tom,že neustále vylepšuje svoji domácnost jsem přistoupila na nápad mého manžela,abychom ještě udělali poslední úpravu našeho domku, a sice provedli výměnu oken,které jsou hnusné točící a špatně se čistí.Musí se šroubovat.Na doporučení  jsme si vybrali firmu z Chomutova,která byla perfektní.Výměnu oken a dveří provedli během tří dnů počátkem měsíce dubna.Hned po dokončení prací jsme nechali vymalovat dvě místnosti, a aby toho nebylo málo,tak jsme ještě  na zahradě nechali provést průzkumný vrt vody.Voda se našla,zahrada je celá zablácená,ale manžel je spokojený.

 

Po vygruntování celého baráku jsem sice byla zničená,ale moc a moc spokojená.

Teď budu čekat na další vývoj událostí v tomto roce,které stojí za to ,abych je sem připsala.

Je 5.června 2008 - tři hodiny odpoledne.Na mobilu se zobrazila nová zpráva,která zní :

Ahoj babi,hlásím úspěšné ukončení studia,závěrečná obhajoba práce za jedna.

Zuzka

 

Není to nádherná SMS ?

Je 23.6.2008 a já jedu s manželem na promoce mojí vnučky Zuzky do Prahy.Úspěšně ukončila studium na VŠE-zahraniční obchod.Jsem na ni velmi pyšná.......

Obrazek

 

Tak jsem v měsíci červenci 2008 překročila hranici 65 let mého života.

Obrazek

Oslava probíhala na etapy dle dohody s gratulanty.Nejdříve přijela vnučka s přítelem,následoval starší syn s manželkou a oslavy ukončil nejmladší syn s  rodinou.Bylo to náročné,ale fajn.

Musím věřit,že  další roky budou zrovna tak úžasné,jako byly ty předchozí.

Blíží se konec října. Dny jsou smutné a dlouhé.Asi poslední záblesky hezkého počasí byly  20. a 21.10. Pracovala jsem na zahradě pouze v tričku.Bylo 22° C . Také jsem byla letos podruhé na houbách a docela se zadařilo.

Další dobrá zpráva je ta ,že ruka,která mě bolela celý rok bolet přestala.Asi je to tím,že jsem absolvovala několik procedur,jako je rebox a laser.Doufám,že se mi bolest nevrátí.

Po domluvě s kamarádkou a jejím manželem podnikneme výlet do Kladna a přivezeme si je na návštěvu.Sice pouze na jeden den,ale to nevadí.Již se těším.

29.12.2008 - je po svátcích,které  se nám letos nepovedly.14 dní před svátky jsem měla ošklivou angínu.Když jsem se vyléčila,tak  zase 4 dny před svátky onemocněl manžel.Na základě velkých bolestí ho odvezla rychlá,ale nic neshledali a druhý den jsem pro něho jela do nemocnice.Další 3 dny trpěl velkou bolestí a byli jsme z toho dost nervozní,protože jsme nevěděli co to je.Až 4 den ráno když se myl jsem zjistila,že má pásový opar.Poté následovala pohotovost,prášky a další dny velké bolesti.Dnešním dnem je to již o trochu lepší,ale stále to není ono.Letos jsme ani neměli stromeček,pouze malý,umělý,který jsem dříve měla v práci.

31.12.2008- je Silvestr.Manžel se léčí a já připravuji trochu občerstvení na večer.Trochu chlebíčků a ovar s křenem.Odpoledne se díváme na televizi,prohlížíme silvestrovský program a zjišťuji,že v loňském roce to  nebylo nic moc,ale letos je to katastrofa.Mimo jiné dávají válečný film a film o řece s Meryl Strepovou,který jsem viděla x krát.Neustále jsme přepínali a hledali,zda něco k pobavení najdeme,ale nenašli.Pouze před půlnocí byl super pořad pana Šípa,kde jsme se moc nasmáli.Po přípitku o půlnoci jsem jako každý rok zařvala "ať nám starý rok políbí pr....

Musím ale konstatovat,že rok 2008 byl moc fajn.Přinesl mi mnoho hezkých zážitků,zdraví bylo přiměřené věku a měla jsem a stále mám hodně dobrých přátel.

 

 1.1.2009 Ráno když jsem vstala,tak jsem začala popíjet šampáňo,které jsem včera na Silvestra nezvládla.Byla to značka NIKE z moravských sklepů a bylo velmi dobré.Jsem zvědavá,jestli bude platit to známé"jak na Nový rok tak po celý rok".To by ze mě byl alkoholik.Musím také zmínit,že dnešním dnem počínaje bude  naše republika  předsedat půl roku Evropské unii.Doufám,že nás ti naši rozhádaní politici nezesměšní.

Obrazek

Dodatečně jsem dostala nejkrásnější PF

Obrazek

15.3.2009 - Tak máme za sebou přes 70 dní nového roku .Dny letí jak splašený a ještě je člověk popohání.Již se nemůžu dočkat hezkého počasí.Ta letošní zima se mi zdá nějaká moc dlouhá,ba přímo nekonečná.Již aby bylo jaro.Dneska jsem byla prvně chvíli na zahrádce.Manžel ořezával vrbu  a vykácel dvě jabloně,protože nikdy z nich nic není.Tak co s nimi.Od počátku nového roku denně ráno cvičím,abych trochu rozhýbala to svoje staré tělo.Ještě jsem nevynechala ani den.Na mě je to úspěch.Již jsem několikrát začala a vždy brzy skončila.

25.3.2009 padla Topolánkova vláda.Ani ji nenechali dokončit  předsednictví EU.Je to skandál.

8.5.2009 jmenoval president V.Klaus vládu novou (úřednickou) s premierem Fišerem.

16.5.2009-Počátkem května odletěla vnučka s přítelem na tři neděle do USA a její bratr dělal zkoušky na gymnazium.Vše dopadlo dobře.

Událost,která se opakuje každý rok- jsou to "Máje" ze kterých jsem z okna udělala fotku.

Obrazek

 

 

20.6.2009 jsem jela ráno do Kladna za dětmi.Sešli jsme se všichni u mladšího syna na grilovačce. Bylo to moc fajn.Navečer kolem 6 hodiny jsem jela domů.Ten den se skutečně povedl.Počasí se také umoudřilo a udělalo se docela hezky.

Všechny ženy mé rodiny : snachy ,já a vnučka 

Obrazek

 

Od 25.6.2009 se na  území naší republiky vyskytují dlouhodobé deště,bouřky a následně velké povodně s přívalovými vlnami.Za několik dní stoupl počet mrtvých na 13.Nejhůře bylo na Moravě a ,jihozápadě Čech.Jsem z toho velmi smutná.To co vidíme v televizi je hrůza.Hlavně aby to již přestalo.Meteorologové však stále varují.Doufám,že vláda najde prostředky na to,aby postiženým alespoň trochu pomohla.

Obrazek

Obrazek

14.7.2009 nám začala firma dělat silnici na Hůrce.Je to velká rozdělávka.

Musím se zmínit o jedné menší události.

V pátek  17.7.2009   jsem připravovala od rána nějaké dobroty.Navečer přijel starší syn s manželkou a vnučka s přítelem.Oslavili jsme moje 66 narozeniny.Popili jsme,popovídali si a já jsem dostala krásné dárky.Velkou radost mně mimo jiné udělali tím,že prstýnek po mamince,který byl v den její smrti přeštípnut, a který neustále nosila,  dali opravit a přivezli mi ho.Hned jsem si ho vzala ,a když se podívám na ruku hned si na mamku vzpomenu.Měla jsem opravdu moc hezkou  rodinnou oslavu.Také jsem dostala poukázku na thajské masáže v lázních Evženie v Kláštěreci nad Ohří.

20.7.2009-dnes mám skutečně narozeniny.Od rána mi je nějak smutno.Nejraději bych někam zalezla a vše zaspala.Trochu jsem si na počítači hrála,abych zahnala smutek.Tady je výsledek.Musím se těšit na příští den,který snad bude o mnoho lepší.Ten čas hrozně letí.....

Obrazek

24.7.2009 jsem dostala opožděný dárek k narozkám.Firma GSL mi dovezla cvičební stroj Abrocket,který jsem si moc přála.Je to ten modrý na posilování břišních svalů.Uvidíme...

Obrazek

Je počátek srpna 2009 a tuto republiku každou chvíli sužují bouřky a devastující deště.Je mi hrozně líto lidí,kteří přišli o přístřeší a skoro veškerý svůj majetek.V Česku se také vyskytl virus prasečí chřipky.Onemocnělo jím již 116 osob.

Byly odloženy předčasné volby,které měly být tento rok .Vláda premiéra Fišera bude vládnout do příštího roku.

V září 2009 jsem jezdila do lázní Evženie v Klášterci nad Ohří. na thajské masáže,které jsem dostala od Zděndy k 66 narozeninám.Nic suprovějšího jsem nezažila.

20.9.2009 byla dokončena stavba silnic u nás.Začala jsem uklízet celý barák.

26.9.2009 jsem v Doksích oslavila  narozeniny Honzíka-nejmladšího vnoučka.Jsou mu 3 roky.

Obrazek

 

Byla jsem na setkání spolužáků v Lidicích  dne 25.9.2009 po 52 letech od ukončení základní školní docházky.Bylo to moc fajn.

Obrazek

Obrazek

17.12.2009 odletěla Zuzka s Pavlem na dovolenou na Srí Lanku.Nazpět se vrátí 7.ledna 2010.Je to hrozně daleko,hlavně aby bylo všechno v pohodě a dovolená se jim vydařila.Ale ještě radši bych byla,kdyby již byli doma.

20.12.2009 Zuzka posílala ze Srí Lanky email.Moc se jim tam líbí.Mají tam vedro.Hlavně že jsou v pořádku.

21.12.2009 jsem dostala nádherné vánoční přání

Obrazek

Náš vánoční stromeček

Obrazek

 

Vánoce roku 2009 byly kouzelné.25 .12.se u nás sešla celá moje rodina.Sice jsem z počátku byla proti,myslela jsem si,že bude lepší ,když přijedou postupně,ale potom se to moc vydařilo.Mám jediné přání,abychom se opět za rok v takové pohodě sešli.Jediný kdo tady chyběl byla Zuzka s Pavlem,kteří jsou na dovolené.

31.12.2009- Silvestr. Jako každoročně jsme jej trávili u televize.Jídla,pití ,všeho bylo dost,tak nač si stěžovat.Jediný kaz na kráse byl ten,že Bobeš nespolkl prášek proti stresu.Ani zabalený do dobrého salámu nechtěl.Tak se opět o půlnoci třásl jako osika.Jeho chyba.I když byl tento rok dobrý,přesto jsem ho vítala obvyklými  slovy:

Obrazek

 

Tak a je konec dalšího roku, který jsem prožila v malém městečku,kde žiji již 9 let.Musím doufat,že i ten  další rok bude tak úspěšný jako tento končící.

 

 

30.ledna 2010 jsme šli na ples chovatelů.Bylo to moc fajn.Nálada výborná a k tomu také tanec,co víc si přát.....

5.února 2010.Jsem nastydlá,trápí mě nějaká viroza.Přidala se angína.Beru antibiotika.Toto onemocnění trvalo cca 2 a půl  měsíce.Nemohla jsem se ho zbavit.Paní doktorka mě poslala proto na různá vyšetření.Krční a plicní.Docela jsem se bála,ale dopadlo to výborně jsem jen trochu v šoku,spravil by to náprstek nějakého moku.Zrovna jako se zpívá v jedné Mládkově písničce.

Také jsem se dozvěděla o ošklivé nemoci,kterou máme v rodině.Nechci raději nic o tom psát,ale držím palce,aby se vše v dobré obrátilo.Není rána,abych si nevzpomněla.

Koncem dubna 2010 jsem se cítila dobře a absolvovala jsem první thajskou masáž,kterou jsem dostala k vánocům.Bylo to super.Ještě mám před sebou 3.Budu je absolvovat měsíčně.Další mě čeká koncem května.

20.6.2010

Je večer a z telefonu se dozvídám,že po krátké těžké nemoci zemřel manžel mé sestřenice,kterému ještě nebylo ani 62 let.Jsem z toho zničená.Byl to přítel,pro kterého nebylo nic zatěžko.Jsme v rodině přes 40 let.Prožila jsem s ním mládí,několikero dovolených a v posledních deseti letech co bydlíme mimo Kladno,tak k nám jezdili  nejméně  2x do roka  na návštěvu.Na jedné z mnoha návštěv,kde jsme se báječně bavili byl Lojzík ještě v plné síle.Je mi to moc a moc líto.

Obrazek

 

17.7.2010 mně přijeli popřát k narozeninám mladší syn a s ním Davídek a Mareček.Byli nedaleko na fotbalovém soustředění,tak se přijeli podívat a zároveň popřát.O několik dní později t.j.23.července  slavím narozeniny s vnučkou a jejím přítelem.Bylo to suprové.Povídali a popíjeli jsme do půl jedné v noci.Za další dva dny přijel starší syn s manželkou,opět se slavilo a do třetice za tři dny t.j.28.7. přijela z Kladna celá grupa.Maminčina sestra,,její vnučka a vnuk a dále sestřenice Jindra a Ilona.Ilona zůstala další 3 dny a v sobotu jsme jí vezli do Kladna.Takové oslavy jsem ani nečekala.Všechno bylo nádherné,moc jsem si to užila.Opět se potvrdilo,že neplánované akce jsou akce nejlepší.

Přáníčko od mé netové přítelkyně Růženky

Obrazek

7.8.2010 zasáhla naší republiky další katastrofa.V deštivém víkendu, který zejména na severu a jihu Čech zvedl hladiny řek přišly hrozné záplavy.

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

To počasí se snad zbláznilo.Není to ale jen u nás.Je to také na několika místech světa.Pákistán,Indie,Čína,Polsko Německo,Rakousko atd,atd....

Vládá hledá možnosti,jak postiženým oblastech pomoci.

V srpnu 2010 také malujeme bílý a hnědý pokoj.

 

14.9.2010 -

Obrazek

 V lesích je záplava hub.Chodíme na ně a vracíme se s plnými košíky.Pomalu se mi o houbách i zdá.Je to ale radost.Jezdíme také na výlety na kolách.

25.9.2010 -  

Václavská zábava-Po delší době jsme byli křepčit.Dost jsme se rozmýšleli,protože celý den pršelo,ale  nakonec jsme vyrazili.Bylo to super.Přišli jsme ráno ve 4 hodiny.

9.11.2010 -Odpoledne kolem 5 hodiny jsme jeli do Kladna.Vnuk Viktor chodí do tanečních a já bych ho ráda viděla.Když jsme tam přijeli,tak jsme dlouho hledali místo k zaparkování.Kulturní dům,kde se taneční hodiny konají je docela zdevastovaný.Potřeboval by opravu.Taneční byly moc fajn.Děvčata a kluci byli patřičně vyšňoření.Byl na ně hezký pohled.Byla prodloužená.Místo mamky,která ještě nedorazila jsem si jako doprovod zatančila s vnukem "tango".Asi po třech hodinách jsme jeli domů.Celou cestu byla hrozná mlha.Po příjezdu domů jsem si oddechla.

viki-tanecni.jpg

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář