Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmá desítka života IX - pozdní stáří

8. 8. 2018

8.8.2018 - tak a jsem tam. Po mých 75 narozeninách jsem spadla do kategorie pozdního stáří. Narozeniny jsem  slavila ve dvou etapách a to 28.7. s rodinou  svých dvou synů a o týden později s vnučkou, která přijela z dovolené v Norsku. Přijeli s nimi také rodiče Pavla. Vzhledem k panujícímu počasí jsem slavila na zahradě. Kdo mohl, tak se koupal , ostatní se schovávali do stínu a popíjeli studené nealko nápoje. K obědu jsem první várce připravila jídlo, které ještě nejedli a sice šťouchané brambory se zelím a maso na rychlo.Všem moc chutnalo, za což jsem byla ráda a hned jsem předávala recept. Druhá etapa přijela po obědě.Vedra, která panují již měsíc jsou velmi úmorná. Dnes jsme u nás třeba naměřili 35°C. Těšila jsem se že bude pršet.Chvíli bouřilo, ale opět z toho nic nebylo.Opět musím poznamenat,že bazén je požehnání.  

Moje foto přesně v den mých narozenin t.j. 20.7.2018

20180720_134259--1-.jpg

Dostala jsem také krásnou anturii, ale když jsem se dozvěděla, že je jen pro pokročilé pěstitele tak mi spadla brada. No uvidíme, jak dlouho u mě vydrží. Budu se snažit.

20180806_163739.jpg

Opět jsem si uvědomila, že nic nevydrží věčně. Odešla nám vestavná pečící trouba. Tak jsem  hned dnes objednala novou . Snad ji přivezou již zítra.

Na internet jsem se k psaní dostala po delší době. Na zahradě je spousta ovoce a ve skleníku rajské, tak to musím všechno zpracovat. Prvně jsem dělala pečený čaj. Je vynikající moc nám chutná.

11.8.2018 -Včera jsem pokračovala ve zpracovávání zeleniny ze skleníku. Teda rajčat. Udělala jsem 12 skleniček čatní a dnes jsem ještě dělala kečup. Tak a je to všechno. Již mě to vůbec nebaví, ale co se dá dělat. Kuchyň byla jako prase. Dalo mi dost práce ji umýt.Také jsem se z radia dozvěděla, že máme za sebou 20 tropických dní. Několik dní za sebou bylo 35°C ve stínu, voda v bazénu 30°C.V noci se špatně spalo. Bylo vedro.Již aby to vedro polevilo. Včera trošičku sprchlo, ale nic podstatného. Zahrada je jako sahara. Růže,které mi již podruhé kvetou jsou krásné., ale brzo se rozvinou a rychle odkvétají.Dnes ráno bylo 21°C a odpoledne 25°C.Trochu nižší denní teploty.

Vestavnou troubu nám ještě nepřivezli, prý až v pondělí. Tak jsem zvědavá.