Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmá desítka života IX - pozdní stáří

8. 8. 2018

8.8.2018 - tak a jsem tam. Po mých 75 narozeninách jsem spadla do kategorie pozdního stáří. Narozeniny jsem  slavila ve dvou etapách a to 28.7. s rodinou  svých dvou synů a o týden později s vnučkou, která přijela z dovolené v Norsku. Přijeli s nimi také rodiče Pavla. Vzhledem k panujícímu počasí jsem slavila na zahradě. Kdo mohl, tak se koupal , ostatní se schovávali do stínu a popíjeli studené nealko nápoje. K obědu jsem první várce připravila jídlo, které ještě nejedli a sice šťouchané brambory se zelím a maso na rychlo.Všem moc chutnalo, za což jsem byla ráda a hned jsem předávala recept. Druhá etapa přijela po obědě.Vedra, která panují již měsíc jsou velmi úmorná. Dnes jsme u nás třeba naměřili 35°C. Těšila jsem se že bude pršet.Chvíli bouřilo, ale opět z toho nic nebylo.Opět musím poznamenat,že bazén je požehnání.  

Moje foto přesně v den mých narozenin t.j. 20.7.2018

20180720_134259--1-.jpg

Dostala jsem také krásnou anturii, ale když jsem se dozvěděla, že je jen pro pokročilé pěstitele tak mi spadla brada. No uvidíme, jak dlouho u mě vydrží. Budu se snažit.

20180806_163739.jpg

Opět jsem si uvědomila, že nic nevydrží věčně. Odešla nám vestavná pečící trouba. Tak jsem  hned dnes objednala novou . Snad ji přivezou již zítra.

Na internet jsem se k psaní dostala po delší době. Na zahradě je spousta ovoce a ve skleníku rajské, tak to musím všechno zpracovat. Prvně jsem dělala pečený čaj. Je vynikající moc nám chutná.

11.8.2018 -Včera jsem pokračovala ve zpracovávání zeleniny ze skleníku. Teda rajčat. Udělala jsem 12 skleniček čatní a dnes jsem ještě dělala kečup. Tak a je to všechno. Již mě to vůbec nebaví, ale co se dá dělat. Kuchyň byla jako prase. Dalo mi dost práce ji umýt.Také jsem se z radia dozvěděla, že máme za sebou 20 tropických dní. Několik dní za sebou bylo 35°C ve stínu, voda v bazénu 30°C.V noci se špatně spalo. Bylo vedro.Již aby to vedro polevilo. Včera trošičku sprchlo, ale nic podstatného. Zahrada je jako sahara. Růže,které mi již podruhé kvetou jsou krásné., ale brzo se rozvinou a rychle odkvétají.Dnes ráno bylo 21°C a odpoledne 25°C.Trochu nižší denní teploty.

Vestavnou troubu nám ještě nepřivezli, prý až v pondělí. Tak jsem zvědavá.

22.8.2018 -Trouba je zabudovaná, je suprová. Díky šikovnosti manžela vše dopadlo dobře. Chci také poznamenat, že teplo mám velmi ráda, ale co je moc je moc. Denně jsou velká vedra.Přes 30°C.Všechno je ale strašně suché. Země potřebuje vláhu a té se jí nedostává. Také jsem dostala pozvánku na setkání spolužáků. Když se nic nestane, tak mě tam manžel 29.9. poveze.

9.9.2018 -Počasí se již umoudřilo a je 23°C. Příští týden má ještě přijít několik teplých dní. Na zahradě se krásně leží na lehátku a čte.Já to miluju. Včera jsem udělala několik řízků z růží a zasadila je. Jsem zvědavá, zda se ujmou.Přiklopila jsem je sklenicemi a zalila.Příští týden mě čeká nepříjemnost. Jdu k zubaři. Docela se bojím.Uvidíme......Tento týden také trochu sprchlo, což je dobře.Koupila jsem si na internetu dvoje krásné šaty.Velikost jsem trefila. Mám z nich radost.Příští týden nám přivezou rohože, které jsem si do chodby objednala.Opět se chodba trochu vylepší. Po delší době mě zase chytilo dělání obrázků. Zde je ukázka

divka-a-most.jpg

23.9.2018- Dnes je neděle. Počasí se zhoršilo, večer podle předpovědi čekáme velký vítr. Včera jsme uklidili bazén a volala jsem Honzíkovi. Již přiletěl z Malajsie, tak jsem ráda, že je již doma. V pátek jsem byla u zubaře. Vše dopadlo dobře, již mám opět hezké zuby,chacha. Z velké radosti jsem se odpoledne vydala do lesa, zda rostou houby. U nás je totiž hrozné sucho a těch pár kapek co spadlo moc les nezavlaží. Chodila jsem po lese 2 a půl hodiny a nebýt mého osvědčeného místečka, tak jsem nepřinesla vůbec nic. Nenarazila jsem ani na jednoho houbaře a ani na jednu houbu mochomůrku. U nás prostě letos ani žádné houby nebudou, nebo velmi málo. To co jsem nasbírala jsem vyfotila. Alespoň něco.20180921_164519-21.9.2018.jpgPro letošní rok jsem s houbařením asi skončila.

25.9.2018 - v neděli 23.9. se dle předpovědi k nám přihnala větrná bouře Fabienn. Začalo to kolem 18 hod a hodně to foukalo, pršelo a byla bouřka s blesky. Bylo to docela nepříjemné. Tato bouře však netrvala dlouho cca půl hodiny. U nás to bylo bez nějakých katastrof. Zítra jdu na cévní na kontrolu a potom nakoupit. Ve čtvrtek k nám přijede kamarád a bude opravovat a připravovat plynový kotel na zimu. Já jdu ten den ke kadeřnici, protože jedu v sobotu na sraz spolužáků do Lidic.

2018-09-25_152113.jpg

5.10.2018 v pátek večer přijel Viktor se svojí přítelkyní

Veronikou na návštěvu.Prima jsme se bavili a oni druhý den ráno jeli do Valče a poté po obědě na rozhlednu do Kryr a poté domů.

12.10.2018 jsme byli u naší paní doktorky  na injekci proti chřipce.

13.10.2018 - po koupání jsme předčasně slavili Karlovy narozeniny.

15.10.2018 - Karel má na den narozky, a slavíme podruhé.Oblíbeným Avanti jsme si připili a Karlovi jsem připomněla, že je o rok starší než já.

16.10.2018 -když jsem ráno vstala, tak jsem měla chuť na čištění oken, což je nutno využít. Venku je nádherně a čištění oken jde pomalu samo.Teplota se pohybuje od 7°C - 24°C odpoledne. Zvládla jsem všechna okna v celém baráku. Je jich celkem 7 a jedno balkonové. Musím se sama pochválit.Dobrou náladu a radost z práce dělá to nádherné podzimní počasí. Je již takto krásně cca týden.

18.10.2018- dnes jsem si objednala nový tyčový lux. Starý dosloužil. Je to velký pomocník. Skladný a lehký při luxování. Jdu nakoupit do auta, které přijíždí vždy v sudý týden s masem a pochoutkami jako jitrnice, sádlo atd...Včera volala Zuzka a v sobotu přijede s holčičkama na návštěvu.Musím připravit něco dobrého k jídlu.

zuzka-a-nela.jpg

9.12.2018 - Jela jsem do Kladna na opožděné narozeniny mého mladšího syna. 1.12. mu bylo  45 let. Ráno kolem 10 hodiny pro mě přijel starší syn a odpoledne mě odvezl opět domů mladší syn s vnuky. Sešli jsme se všichni v restauraci "Divadelní klub", poobědvali a poté popovídali.Bylo to moc fajn.Bylo nás 8.

narozeniny-honzy-006.jpg

narozeniny-honzy-003.jpg

narozeniny-honzy-002.jpg

narozeniny-honzy-004.jpg

narozeniny-honzy-008.jpg

 

 

17.12.2018 - Jsem spokojená. Již mám vše na Vánoce připraveno, uklizeno a jenom se těším na setkání rodiny 25.12.2018 jako každý rok. Zítra jdu do knihovny pro nové knihy. Minule jsem si přinesla překrásné dvě knihy z 5ti dílné rodinné ságy od Virginie C.Andrewsové : Rubínová záře a Perla v mlze. Ještě si musím vypůjčit 3 ostatní.Snad je budou mít.Jedná se o Falešný třpyt,Utajený drahokam a Matné zlato. Dlouho jsem nečetla takové krásné knihy. Také musím objednat prodlouženou záruku na pračku.

20181210_085925.jpg

Tak krásně mi kvete vánoční kaktus.

18.12.2018 - V knihovně to dopadlo dobře.Přinesla jsem si zbývající 3 knihy z té ságy. Již se těším, až začnu číst.

19.12.2018 jsme jeli dokoupit poslední zbytky jídel na přípravu Vánoc. Vzhledem k tomu, že si nic s manželem pod stromeček nedáváme, tak já jsem udělala výjimku a koupila jsem nám několik stíracích losů. Uvidíme, zda jsem měla šťastnou ruku. Co potřebujeme si koupíme během roku a když se mi něco líbí, tak si to koupím hned a nemusím čekat na Vánoce. Marně jsme také vymýšleli společný dárek, ale na nic jsme nepřišli. Manželovi je již několik dní špatně. Má nějaké trávící potíže. Snad se to zlepší.

24.12.2018 - Dopoledne jsem si spoustu věcí k zítřejšímu obědu s rodinou připravila, abych to zvládla. Co naplat již jsem nějaká pomalejší.Po večeři, kdy byla obvykle knedlíčková polévka, salát, kapr a kuřecí řízky jsem při stírání losů jsem byla úspěšná.Žádná závratná suma to nebyla, ale něco z vynaložené částky se vrátilo. Zítra přijedou děti již se moc těším. 

25.12.2018 - Děti se začaly sjíždět postupně, tak jsem  dávala na stůl jak přijely. Ještě že jsem bramborových knedlíků udělala ze tří kilo brambor, protože se to snědlo vše. Nám zbylo na zítra 10 koláčků knedlíků. Jako příloha ke knedlíkům bylo zelí a kuře s nádivkou. Byla u nás velká pohoda, legrace a já jsem se potěšila. Bylo to super.Poslední odjel starší syn s manželkou. Bylo půl šesté večer. Docela jsem byla unavená a tak jsme si šli v 19 hodin lehnout.

26.12.2018 - Od dětí jsme dostali spoustu dárků. Samé delikatesy k jídlu, což je pro nás nejlepší dárek.Od alkoholu,super čaje, kávu kterou pijeme,šunku, cukroví,ryby v olivovém oleji,paštiky,čokolády a ananas, kosmetika.Také jsem dostala nano utěrku. Prý je super. Další dárek je od Zuzky, která nám každý rok dělá nádherný kalendář z fotek ,které během roku udělají.S manželem jsme se shodli, že letošní Vánoce byly nádherné.

2018-a-vanocni-svatky-006.jpg

2018-a-vanocni-svatky-007.jpg

2018-a-vanocni-svatky-009.jpg 

Také jsem dostala krásnou fotku Nelinky. Děti se fotily ve školce.nelinka.jpg

 

31.12.2018 - Silvestr -prožili jsme ho jako již několik let předtím doma u televize. Program nebyl nic moc. Lepší pro nás byly staré Silvestry, které dávali před několika dny. K večeři jsme měli jako obvykle vařené koleno, křen a chléb. Pošmákli jsme si. Já jsem se dívala déle na telku než Karel. Šla jsem spát okolo druhé hodiny ranní. Na přípitek jsme měli šampíčko. Ani jsem si nezakřičela "ať nám starý rok políbí pr..." ,ale myslela jsem si to.