Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmá desítka života III -rané stáří

27. 1. 2013

 

 

 

 

 

 

 

1.1.2013 -tak jsou za námi Vánoce,Silvestr a začíná v mojí životní pouti další nový rok.Letos to bude rok plný kulatých narozenin v mé rodině.Vnučce bude 30, mně 70 a mému mladšímu synovi 40 let.Rok plný oslav.Hlavně aby byl alespoň tak dobrý,jako ten předchozí a všichni jsme se u oslav sešli v pohodě.Sníh zatím není,jen na horách,ale počasí je pošmourné a ráno je -7°C.

 

15.1.2013- V Čechách se rozjíždí chřipka.Již je 12 mrtvých.V některých nemocnicích nejsou povoleny návštěvy.S manželem jsme proti chřipce očkovaní  ,tak snad to bude v  pohodě.

 

 

 

25-26.1.2013 - V těchto dnech roku 2013 budeme prvně jako občané této malé republiky svobodně volit prezidenta.Toho,který odchází jsem moc ráda neměla.Je to narcis.

volba.gif

Na sociálních sítích se rozpoutala ošklivá diskuse,kterou velice odsuzuji.Ti kteří se jí zúčastnili asi neví co je demokracie.Prostě vyhraje ten,který obdrží více hlasů a hotovo.

 

26.1.2013 byl v odpoledních hodinách vyhlášen presidentem Miloš Zeman.Jestli Bůh dá,tak budu jeho skutky sledovat po celé jeho volebním období,zda dostojí slovům,které říkal.Jestli ne,tak mě velice zklame .Asi bych již přestala politikům věřit.

 

moje-volba.jpg

 

 
Dlouho jsem se rozhodovala koho volit. Moje volba padla na Miloše Zemana,kterého jsem odvolila hned první den voleb.
 
22.2.2013 - Dnes navečer přijede starší syn s vnučkou a malou pravnučkou Emičkou.Přijedou se podívat jak se máme.Protože jim vždycky ráda přichystám něco dobrého,tak dneska padl výběr na škvarkové placky s bramborovou polévkou.Posledně říkali,že je již strašně dlouho neměli a že je mají moc rádi.Tak jsem je udělala,snad budou chutnat.
 
23.2.2013-Návštěva se povedla,jídlo bylo přijato s velkým hurááá a pravnučka Emička je kouzlo samo.Na to,že je jí 1.5 roku ,tak hezky opakuje slova a úplně mě dostala,když si dokázala poradit se 40 kartičkami.Na nich byl vždy obrázek u něhož bylo psáno např.pohlaď kolínko,nebo zatanči atd.Bez toho,aby jí to někdo říkal,tak to poznala a dělala vše co bylo na obrázcích.Byla jsem tím prostě unešená.Je vidět,že se jí vnučka věnuje.Tak dost,aby to nevypadalo,jako že se vychloubám.Když odjížděli domů,tak na autě bylo tolik sněhu,že pomalu nebylo vůbec vidět.Hlavně,aby dojeli v pořádku domů.
 
24.2.2013 -Dneska jsme opět zametali sníh.Padal pomalu nepřetržitě 2 dny a napadlo ho nejvíce za letošní zimu.Bobeš přišel z procházky domů jako jedna sněhová koule. 
1.4.2013 - Letošní Velikonoce jsou oproti těm,které pamatuji z dětství opravdu netradiční. My děvčata jsme vždy vyrazily v bílých podkolenkách a sukýnkách.Na dnešní Velikonoce abychom se všichni oblékli pomalu do kožichů.Potvrzuje to obrázek,který jsem dostala emailem:

402979_573245669365867_795451302_n.jpg

Včera v televizním zpravodajství bylo,že na Moravě napadlo až 50cm sněhu.Tento týden má být ještě velmi studená  středa.Teda podle předpovědi.Uvidíme.Není to Apríl,ale skutečnost.

18.4.2013- Tento týden je konečně hezky.V pondělí  15.4. jsme sázeli brambory.Náš kolchoz jsme opět zmenšili a zasázeli jenom 4 řádky brambor.Dneska a včera jsem dělala konečně na zahrádce.Plevelila jsem a upravovala záhony.Zase má ale přijít ochlazení.Uvidíme.

3.5.2013 -Mám za sebou ošklivé chvíle a sice rekonstrukce chrupu.Mám totiž akutní paradentozu.Hrůza.Nikdy bych neřekla,že to dá člověku tak zabrat.Ještě mám před sebou další úpravu a sice v polovině května.Jsem z toho notně otrávená.Radost mi ale udělal starší syn.který přijel na návštěvu s pravnučkou Emičkou a sice z 26 na 27.4.Dopadlo to ale špatně,malá dostala horečku a byla mrzutá.Moc jsem si jí neužila.Již krásně mluví a moje jméno babička Vendulka jí již jde (oproti minule ) báječně.Jaro nás na několik dní naladilo sluníčkem,ale celý tento týden je ošklivě a nedá se vůbec jít na zahrádku.Ještě jsem nezasadila Jiřinky.Podle dlouhodobé předpovědi má být celý květen ošklivě.Uvidíme....

24.5.2013- Rekonstrukce chrupu se povedla,sice zatím jen provizorní,ale to nejhorší mám za sebou.Je pomalu konec května a ještě jsme se neohřáli.Dneska je opět jeden z těch zamračených dní,kdy člověka nic nebaví.Jiřinky,které jsem zasázela se jen pomalu derou ven.Jedna se asi neujme.No uvidíme.

30.5.2013 -Počasí nám nedělá vůbec radost.Je poměrně zima.Každé ráno musíme trochu přitopit.Venku je kolem 15°C a každou chvilku prší.Kytičkám se nedaří,potřebují sluníčko.

4.6.2013 -Česko trpí povodněmi.Tisíce lidí v Čechách musely opustit své domovy.Evakuace.Slovo,které v nás vyvolává hrůzu.Jak bude vypadat náš domov až se vrátíme?Budeme schopni dát věci do pořádku?V místě kde bydlím žádné záplavy nehrozí,ale denně sleduji vývoj situace v televizi.SMSky které jsem poslala jistě nikoho nezachrání,ale když nás bude víc jistě pomohou.Ještě že drží alespoň Morava.Z obrázků jsem udělala malou prezentaci.

ČR - povodně

17.6.2013 -Konečně se udělalo krásně.Do Čech vtrhla tropická vedra. Po deštivých a chladných dnech vystoupila dnes teplota na 30°C.Teplota v bazénu byla 28° C,tak jsem se konečně prvně koupala.Ráno jsem trochu pracovala na zahradě a odpoledne se věnovala koupání.Krásně se má udržet celý týden,tak uvidíme.

21.6.2013 -Dnes je pátek a celý tento týden byla tropická vedra.Teplota stoupala k 32°C a voda v bazénu byla 31-32°C teplá.Dvakrát byla pěkně velká bouřka z veder.Docela jsem se bála.V noci bylo také vedro,špatně se spalo.To všechno ale nevadí,hlavně že je hezky.Tento víkend se ale má ochladit.Uvidíme..

20.7.2013 - Tak a je to tady.Dle rčení pana Lasici již nikdo nemůže říct,že jsem zemřela předčasně. Dnes je mi 70 let.Mám rodinnou oslavu,na které ale nebude můj mladší syn,protože je na dětském táboře s rodinou jako vedoucí.

Celý týden jsem se připravovala na tuto velkou událost.Vařila pekla,smažila,aby všem chutnalo.Den je nádherný a já vstávám ráno ve 4 hodiny,abych ještě dodělala vše potřebné.

První přijíždí dopoledne moje životní kamarádka Hanička s manželem.

 

 

ji-a-hana.jpg

 Do 12 hodin jsou všichni na místě a zasedáme k obědu.Poté dostávám spoustu krásných dárků a přáníček.A také kytičky,které jsem si přála.

 

kyticky.jpg

 

Přichází můj nejmenší gratulant

 

nejmensi-gratulant.jpg

Odpolední posezení na zahradě s rodinou a přáteli

Celý den byl nádherný a moc jsem si ho užila. 

 

rodina.jpg

 

4.9.2013 - Dnes po půlnoci se narodila moje druhá pravnučka Nelinka. Maminka Zuzka i miminko jsou v pořádku,což je hlavní.Všichni jsme moc šťastni. Nelinka je nádherná.

 

 

 nela2.jpg

 

 

24.9.2013-  K narozeninám jsem dostala od rodiny staršího syna voucher na dovolenou v zahraničí dle vlastního výběru. S manželem jsme si vybrali dovolenou ve Španělské Andalusii na Slunečním pobřeží.

Dovolená to byla nádherná .Počasí nám přálo, přijeli jsme opálení a velmi spokojení. Dovolená trvala od 12.9.-20.9.2013. Když letadlo dosedlo v Praze na letišti, tak jsem si oddechla.

 

 

dovolena.jpg

28.8.2013 byla rozpuštěna Poslanecká sněmovna ČR po velkém skandálu ODS.

Prezidentem Zemanem byly vyhlášeny 25-26.10.2013 - mimořádné volby do Poslanecké sněmovny.

Výsledek byl tento : 1. ČSSD - padesát mandátů 

                                 2.ANO 2011 - 47 mandátů

                                 3.KSČM -33 mandátů

Krize v ČSSD po volbách oddálila sestavení vlády. Bohuslav Sobotka ustál se ctí tuto šarvátku a byl pověřen prezidentem Zemanem sestavením vlády.

26.11.2013 - dnes napadl první poprašek sněhu. 

1.12.2013 -jak ten čas děsně letí.Dnes je mému mladšímu synovi 40 let.

Byli jsme na Doksích na jeho rodinné oslavě.Sešlo se nás 13.

 

narozky-honzy.jpg

 

 

rozlouceni.jpg

Ráno bylo -5°C, beze sněhu. Poslední zbytky kytiček.

 

 

31.12.2013 - Tak je tady konec roku. Budu trošku bilancovat.

Pro mě to byl rok plný rodinných akcí, " oslav", které byly moc hezké. Začalo to mými 70 narozeninami, poté měla vnučka 30tiny a nakonec mladší syn 40tiny.Vánoce byly beze sněhu, děti nás navštívily a navštíví tak, jak to každému vyjde. Vánoce  rychle utekly.Já se svými osmi druhy cukroví jsem břídil .Po tom co jsem slyšela v radiu, že jedna paní peče 38 druhů cukroví. Má asi cukrárnu,nebo moc dětí. Jinak není možno to všechno cukroví sníst.

Tento rok se mi opravdu povedl. Budu na něj vzpomínat velice ráda, ale jedno fiasko přece mám, a to při volbě prezidenta.

Volila jsem Zemana . Jak se zatím projevuje, tak je mi z toho smutno. Co dokázal říkat a něco jiného dělá. Prostě máme na prezidenty smůlu. Jeden větší narcis ,než druhý.  Poltická situace není dobrá, nemáme vládu, nemáme premiéra . Jsem moc zvědavá, jak bude parlament pracovat, zda sliby, které všichni dávali budou plněny.

Vláda nám důchodcům valorizovala důchody. Po shlédnutí této částky jsem se smíchy neudržela. Huráááááááá  budu si moci koupit o jeden chleba a 10 housek měsíčně víc.To prostě nemá chybu.

Dost, dost .Budu se velmi modlit, aby ten příští rok byl alespoň tak dobrý jako rok 2013.Stejně si ale neodpustím o půlnoci zařvat : "Ať nám starý rok políbí p...l" a při popíjení šampíčka budu sledovat televizi(jako každý rok) a  po půlnoci přivítám s úsměvem rok 2014.