Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmá desítka života VII- rané stáří

21. 1. 2017

 

 1.1. 2017 Počátek roku mě nezastihl zrovna v dobré kondici. Ozvalo se mi regma u palce pravé ruky. Docela dost to bolí, ale musím doufat, že to určitě přestane. Osmého ledna napadl vlastně první sníh. Uvidíme, jak to půjde dál.

 

nase-zahrada.jpg

 

21.1.2017 - Poslední dny panují velké mrazy. V týdnu jsem naměřila ráno -13°C . Také napadlo dost sněhu. Podle krátké předpovědi by mrazy měly trvat alespoň do konce ledna. V týdnu nám odešla pračka, tak byla nutnost koupit novou. Na internetu jsem si dle recenzí vyhlédla pračku LG a objednala. Již na ní peru. Je moc hezká a krásně pere. To jsou zatím ke dnešnímu dni všechny novinky, které se vyskytly. Začínám shromažďovat fotky, které budou základem nové fotoknihy, kterou hodlám udělat. Bude to o  postupném budování našeho sídla od r.2000 až do dnešní doby.

5.2.2017 - přání se stalo se skutkem. Dne 31.1. jsem odeslala na Happy foto návrh na knihu, kterou jsem dostala 3.2.2017. Povedla se a mám z ní velkou radost. Teď mám alespoň chronologicky uspořádané fotky, které se vztahují k budování našeho domova.

vroutek.png

Dneska venku svítí sluníčko a teploty jsou nad nulou. Sníh který napadl pomalu taje. Potíže s palcem jak přišly, tak zase odešly. Je to moc fajn, že již nemám problémy s rukou.Po delší době jsem opět přišla na mé webovky. Nějak nestíhám. Stále mám něco důležitějšího na práci . Také jsem si přinesla spoustu knížek z knihovny a musím je přečíst, dále vyluštit křížovky, atd,atd.

20.3.2017 - Opět po roce tady máme první jarní den. Venku je 10°C a sluníčko se každou chvíli schovává za mraky. Již jsem několikrát tvrdě makala na zahrádce. Vše co je potřeba jsem sestříhala a co bylo pomrzlé jsem vykopala. Budu muset nakoupit nějaké trvalky.

Po delší době jsem opět  vložila na tyto stránky několik vtipů a myšlenek, které hýbou touto společností a jsou vtipně prezentovány. Politickou situací v této zemi jsem znechucena.

Minulý týden 16.3. jsme jeli do Kladna na hřbitov. Praskla nám deska na hrobě a bylo třeba zadat práci místnímu kamenictví. Hrob by měl být zrenovován na přelomu června a července. Uvidíme jak se zadaří. Také jsme byli na návštěvě u Haničky a Zděndy. Bylo to fajn.

Na internetu jsem si také vyhledala zásilková zahradnictví a hledala nějaké krásné kvetoucí keře. Ze všeho nejlépe vyšel Ibišek. Asi ho objednám. Pro dnešek je toho dost, zase příště.....

30.3. Tak jsme sázeli došlé keře. Nakonec jsem objednala úplně něco jiného. Jsem moc zvědavá, jak se jim u nás bude dařit. Vybírala jsem podle vzhledu a tak budeme muset čekat co z nich bude a jak budou vypadat. Je něco jiného obrázek a potom skutečnost.

moje-kere.jpg

 

                 

1.4.2017 - Dnes ráno kolem 10 hodiny přijela Zuzka s holkama. Již přes týden je nádherně.Teploty kolem 20°C ve stínu. Je to paráda. Po obědě jsme šly na dětské hřiště a potom jsme všichni byli na zahradě.Byl to nádherný den.Já jsem se opět potěšila a popovídala si o všem co se děje u nich v rodině. Domů odjely až večer v 6 hodin. Nechala mi také pár fotek.

dsc_0609---22.jpgdsc_0669-22.jpgdsc_0673-22.jpgdsc_0679-22.jpg

18.4.2017 -

Včera přijel Zděnda s Ivou,jeli z výletu, tak se zastavili. Pršelo a bylo ošklivě. Velikonoce se letos nevydařily. Já jsem obarvila 5 vajec na ozdobu, na okno udělala věnec a to byla celá moje výzdoba. Já Velikonoce moc neprožívám.

 Dneska ráno řádilo počasí ještě více. Celé dopoledne s malými přestávkami pršelo a současně padal sníh. Na teploměru byl 1°C ráno v 8 hodin. Ještě že jsem přikryla vylézající malou jiřinku. Asi by zmrzla. Na zahradě jsme ještě nestihli vše udělat, protože Karlovi je již několik dní špatně od žaludku a teď se nedá zase díky počasí nic dělat. Ta zima by již měla jít někam.....

2.5.2017 - Brouzdáním na netu jsem přišla na stránky Kliniky Medikhaus, která provádí kosmetické úpravy přístrojem Thermage, který aktivuje tvorbu kolagenu. Objednala jsem se a měla se dostavit na proceduru 30.5.2017.

6.5.2017 - Na netu jsem našla místního malíře pokojů a domluvila se s ním, že nám přijde 9.5.2017 vymalovat chodby,wc a koupelny a kuchyň. Již týden před touto akcí jsem  za pomoci manžela začala vše sundávat ze stěn,mýt a ukládat do obýváku. Malíř skutečně 9.5. přišel, vytvořili jsme barvu která se mi líbila a on začal malovat. Barák, včetně celého jeho úklidu a ušití krásných záclonek do kuchyně byl ukončen 15.5.2017. Ale ouha.Prasklina, která byla na stěně a následně malířem spravena reagovala špatně na námi vytvořenou barvu a pan malíř musel u nás zasahovat 3x, než závadu odstranil. Nadšená jsem z toho nebyla, protože barák již byl uklizený a já se obávala jeho znečištění. Konec dobrý, všechno dobré-mám vymalováno a jsem spokojená. Sice jsem se nadřela jak mula, ale výsledek stojí za to.

22.5.2017 -blíží se doba odjezdu do Prahy na kliniku.Na stránkách Regio Jetu jsem si objednala autobusovou jízdenku tam a zpět na 30.5.. Jsem velmi zvědavá.

30.5. Ráno v 7.00 hod jsem odjela do Prahy a následně vyhledala kliniku, kde byla velice příjemná paní doktorka.Schůzku jsem měla dojednanou na 10.oo hod. Procedura přístrojem Thermage byla v některých místech obličeje bolestivá, ale dalo se to vydržet. Ve tři hodiny odpoledne jsem již byla doma. Vše proběhlo hladce a jsem velmi zvědavá, zda bude cca po dvou měsících vidět nějaký výsledek. Snad mě Bůh nepotrestá za blbosti, které si vymýšlím.

1.6.2017 jsme sekali s manželem zahradu a já jsem již pociťovala velkou únavu. Byla jsem ráda, když jsme dosekali. Od 2.6. jsem začala marodit a měla každou chvíli horečku. Dostala jsem zánět průdušek,

6.6.2017 - jedeme do Kladna. Manžel má objednané na ORL vyšetření. Je následně objednán na další vyšetření 20.6.2017.

9.6.2017 jsem zjistila, že sama pomocí čaje se vyléčit nemohu a zašla jsem k paní doktorce, která mi okamžitě díky hroznému neustálému kašli napsala antibiotika. Byla jsem z něho umordovaná a unavená.Mám 14 denní dávku. Při vyzvedávání receptu jsme zároveň odvezli k vyčištění a novému ušití našich péřových dek a polštářů.

22.6.2017- Je vedro,ale musíme posekat zahradu.Manželovi pomáhám málo, protože jsem právě dobrala antibiotika.I přesto, že jsem moc na sluníčku nebyla, tak jsem zkolabovala.Teda po provedené práci omdlela. Docela jsem se vyděsila, protože jsem se pěkně nařachala.Boule na hlavě a celý modrý loket.Horší ale bylo mravenčení nohou, které bylo velmi nepříjemné. Ihned jsem si zalezla do postele, nohy nahoru a mokrý hadr na hlavu.Z toho plyne, že nic se nemá přehánět. Večer to již bylo lepší.-

20.7.2017  proběhla moje narozeninová párty.Je mi 74 let a jsem ráda že jsem ráda. Oslavujeme s manželem.Mladší syn s rodinou je na dovolené ve Španělsku a starší syn přijede za několik dní. Číslo to není hezké a žádnou oslavu nepořádám.

3.8.2017 přijela vnučka Zuzka se svými dcerami. Prožili jsme všichni krásný den.Holky se těšily na koupání v bazénu, ale docela se ochladilo, tak z toho nic nebylo.  Odpoledne jsme šly na dětského hřiště, které máme kousek od baráku. Jsou tam krásné prolézačky a houpačky. Moc jsme si to užily. Tak dlouho jsme si již nepopovídaly . Holky jely domů po 18 hodině.

12.8.2017- Ještě musím zmínit jednu věc. Nevím jak se mi to stalo,ale již několik týdnů mám naražené pravé žebro. Asi před 14 dny jsem měla i problémy s tím, se pořádně nadechnout.Je to děsná bolest.Teda byla. Již se to hodně zlepšilo, ale stále musím usínat a spát na zádech.Normálně spím na straně a na břiše. Snad jsem si ty zdravotní problémy na tento rok již vybrala. Musím doufat. Ještě musím dodat, že procedura kterou jsem absolvovala  přístrojem Thermage má zanedbatelný účinek. Sice syn a vnučka říkali, že určité zlepšení v obličeji vidí, ale já, která se vidí každý den žádné zlepšení nevidím.

4.9.2017 - Moje pravnučka Emička je školačka. Ten čas ale letí, nedávno byla miminko a teď je již školačka.Hodně štěstí....

 

img-20170911-wa0000.jpg 

16.9.2017 - Tak mám po dovolené. Nemohla jsem zapomenout na Egypt, kde jsme byli s manželem před dvěma lety.Tak jsem ho přemluvila a 15 denní dovolenou v Egyptě jsme opět absolvovali. Tentotkrát jsme byli v Sharm El Sheikhu hotel Barceló. Dovolená byla krásná, ale hlavně teplá. Byla jsem překvapena, jak bylo postaráno o naši bezpečnost. Do hotelu se vstupovalo přes bezpečnostní rám, jako na letišti. Dny utíkaly jako voda, ale nejvíc jsem si oddechla, když jsme přistáli v Praze. Let letadlem není "můj šálek kávy". Z odstavného parkoviště na Buštěhradě  kam nás z letiště dovezli jsme odjeli domů. Od příletu do Prahy jsme cca za 2 hodiny seděli doma u stolu, otevřeli si lahvinku a návrat a dovolenou jsme řádně zhodnotili. Vypadá to, že to byla naše poslední zahraniční letní dovolená, protože léta přibývají a na zdraví, i když chvála Bohu zatím slouží se nelze moc spoléhat.

img_3025.jpg

Dnes mě veze manžel do Lidic na setkání spolužáků ze základní školy po 60ti letech. Brrrrr to to letí.

17.9.2017 - Včerejší setkání spolužáků bylo krásné, ale také smutné. Dozvěděla jsem se, že spolužačka se kterou jsem byla ve spojení přes Skype,  a které jsem před schůzkou psala je v nemocnici a je velmi nemocná. Také několik ostatních spolužáků od předchozí schůzky před dvěma lety má nějaké zdravotní potíže. No co se dá dělat. Není nám již sedmnáct. Musíme život brát takový jaký je. Domů jsme se rozjeli kolem 21 hodiny, každá žena dostala krásnou růži a slíbili jsme si, že se opět za 2 roky setkáme.

p9141948--2-.jpg

 

29.9. 2017- V tomto týdnu začaly konečně v našich lesích růst houby. Je to moje velká vášeň. Vydržím chodit po lese přes 3 hodiny , a když se zadaří jdu domů velmi spokojená. Již jsem přinesla 2x plný košík. Jejich čištění je jistě horší a nezáživná práce, než jejich hledání. Přináším všehochuť, Klouzky, podborováky, hříbky, kozáky,bedly, masáky a také krásné hřiby kováře. Prostě krása.

kosik.jpg

Také jsem začala pracovat na knize složené z fotografií pořízených na naší dovolené v Egyptě. Mám toho prostě moc a pomalu nevím co dřív. Ještě také spravit tyto stránky. No uvidíme.

13.10.2017 Tak mi již přišla kniha ,kterou jsem udělala u Happy foto, z letošní dovolené v Egyptě. Je moc hezká a rozhodně je to lepší vzpomínka, než prohlížet fotky. Povedla se. Zítra přijede manželova dcera s vnučkou a budeme slavit jeho 75 narozeniny. Stále tvrdí, že ještě dnes je mu hej, protože je v kategorii ranné stáří, ale v neděli vstoupí do kategorie pozdního stáří. Dnes jsme ještě stejně staří, ale v neděli již bude o rok starší než já. Chacha.

14.10.2017.Tak jsme oslavili manželovy narozeniny.Katka s Ninou přijely odpoledne a pěkně jsme si popovídali.

img_3071.jpg

30.10.2017 -Dopoledne jsme jeli do Kladna na hřbitov. Jako každý rok jsem udělala kytky na hroby . Docela se povedly. Počasí se vyčasilo a byl to hezký výlet.

31.10.2017 - Jeli jsme nakupovat. Celé dopoledne jsme vyřizovali různé věci, nakupovali a třešničkou na dortu byl krásný zlatý prstýnek, který mi manžel koupil k 30 výročí od svatby. To budeme oslavovat přesně na den a sice 21.11. a udělám svíčkovou s knedlíkem.

Po příjezdu domů jsme  si začali povídat a plánovat , jak bude vypadat letošní vánoční čas. Kdy pozveme děti a jak to zařídíme. Byl to hezký den.

16.12.2017 - Začala jsem s výzdobou bytu a pořídila jsem několik fotek

1.jpg

 

2.jpg

 

17.12.2017 - Napadl první letošní sníh. Moc dlouho ale nevydržel. Druhý den bylo po sněhu.

5.jpg

 

4.jpg

 

19.12.2017 - V sobotu 16.12. přijela Katka s Ninou. Dostala jsem od nich krásný náramek Pandora, ke kterému se dají dokupovat přívěsky. Prý abych byla IN. Moc se mi líbí.Karel se velmi nepohodl s Katkou. Bylo mi to  moc nepříjemné. Opět se potvrdilo rčení, že alkohol je zhouba lidstva.

.3.jpg

Je 20.12.2017 a ještě pokračuji ve výzdobě. Přišlo na řadu schodištěvanorcni-koule.jpg

24.12.2017- Štědrý den - venku není po sněhu ani památky. Dokonce svítí sluníčko. Prvně po 30 letech nemáme k večeři  kapra. Zapaluji všem blízkým zemřelým svíčku, purpuru a komeníčka .Večeříme po 17 hodině poté si chvíli povídáme a na 20 hodinu jdeme na televizi. Zítra mě čeká náročný den. Na základě domluvy přijede celá moje rodina . Dělám bramborové knedlíky, uzené,zelí a knedlíčkovou polévku.

25.12.2017 - První přijela Zuzka s rodinou , za ní mladší syn Honza s rodinou a poslední starší syn Zdeněk s rodinou. Po obědě si všichni povídáme a já mám ohromnou radost, že jsme se tady všichni sešli.- Pro mě je to sice rok od roku náročnější, ale ráda to dělám. Mám z nich ze všech ohromnou radost.

31.12.2017 - Ráno je 9°C - je jako na jaře. Odpoledne svítí sluníčko. Večer se budeme dívat na televizi a hodovat. Máme vepřové koleno  s křenem, pár chlebíčků a sulc. Udělala jsem si fotku, abych za nějaký čas věděla, jak jsem poslední den v roce vypadala.

silvestr-2017.jpg 

V polovině příštího roku totiž budu mezi osobami, které  vstupují do období pozdního stáří. Ještě bych chtěla totiž dodat, že si přeji, aby ten příští rok byl alespoň tak dobrý, jako ten letošní.