Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedmá desítka života II-rané stáří

9. 3. 2011

 

 

 1.1.2011

Tak a je to tady.Opět další rok za náma.Co k němu říci?Byl to rok ,kdy z našeho středu odešel fajnovej kluk a hlavně kamarád.Byl to rok malých i velkých příhod,které náš život provázejí a obohacují ho.Moje rodina je v pohodě, a tak jsem v pohodě i já.Závěr roku,tzn. Vánoce byly kouzelné,sešla jsem se s celou mou rodinou a tím pádem jsem opět na nějaký ten čásek spokojená.Poslední den roku Silvestr byl ve znamení televizních programů,které jsme si vybírali. Šampáňo bylo vychlazené,krásné přání do nového roku bylo vyřčeno a zpěvem moravských písniček jsem zakončila rok 2010 a přivítala ten 2011.Budu ráda,a nebudu se zlobit,když  bude tak dobrý,jako byl ten rok končící.Ať mi starý rok políbí p....

První týden v únoru  2011 jsme šli na chovatelský ples.Hudba byla výborná a samotný ples také.Přišli jsme ráno celí utahaní od tance.Ani jsem nemusela manžela nutit k tancování.Užili jsme si to.Další únorové dny byly ve znamení každoroční angíny.  Byla to otrava.Brala jsem antibiotika a vypila snad hektolitry čaje.Ještě že jsem měla knížky z knihovny.Alespoň jsem se tolik nenudila.Pořád jsou mrazy a sluníčko svítí pouze sporadicky.Jsou to velmi smutné dny.Také jsem  dostala email od syna bývalé spolužačky.Sdělil mně,že jeho maminka Zdeňka (dříve Kotková)zemřela.Bylo jsem z toho smutná.Zase je nás o jednu  míň.

11.3.2011 postihlo severovýchodní Japonsko silné zemětřesení s následnou vlnou tsunami..Ukázky v televizi jsou hrozné,ale nejhorší je havarie jaderné elektrárny.S velkým zájmem sleduji solidaritu lidí na celém světě.Ta naše kouzelná země se na nás nějak zlobí.

 11.3.2011.jpg 

20.3.2011 jsme byli na rodinné oslavě v Lánech.Můj starší syn měl padesátiny,vnouček 17 a nevěsta 49 let.Sešli jsme se tam v hojném počtu a oslava to byla parádní.Opět jsme si po delším čase popovídali a řádně vše oslavili.

zdenda-2.gif

  4.5.2011 - na Česko přišli  o trochu dříve ledoví muži.Mráz byl ráno až -13°C, na horách padal sníh a byl velký vítr..Na zahradě skoro vše pomrzlo.Tulipány se klonily k zemi a "psí víno",které máme na altánu a na plotě je celé černé.Uvidíme,jestli se z toho dostane.Ještě že jsem uklidila muškáty,jinak by bylo po nich.Ve skleníku nám pomrzla rajčata a okurky.Budeme to muset osázet znovu.No co se dá dělat.Počasí je počasí.Příště určitě budeme sázet později, i když nás ujišťovali,že ve skleníku sadba již vydrží.

 

14.5.2011 -Sledujeme mistrovství světa v hokeji.Včera naše mužstvo podlehlo Švédsku a v neděli 15.5.2011 bude hrát o 3.místo s Ruskem.Škoda,že to kluci nedotáhli dál,ale takový je hokej.Nevadí, tak snad příště.I medaile bronzová by byla fajn.

 

ms-2011.gif

 

Počátkem května roku 2011 byl v severní spolkové zemi Německa objeven výskyt průjmového onemocnění způsobeného bakterií Escherichia coli,které se vyznačuje krvácivými průjmy.Bakterie byla nalezena v kontaminovaných okurkách.Několik lidí zemřelo.Jsou vyhlášena mimořádná opatření.Přesně se ale neví odkud se infekce rozšířila.

 

22.5.2011

Před letošními Velikonocemi asi kolem 20.4.2011 jsem našla ve džbánu,který máme postavený na zídce jako ozdobu krásné hnízdo.Postupně tři dny za sebou tam nějaký ptáček kladl vajíčka.Byla 3 kropenatá.Džbán jsme přesunuli na místo,kde nebude samička rušena a čekali jsme zda se jí podaří ptáčky. vysedět.A podařilo se.Naše rodinka měla 3 krásná mláďata.Jedno z nich než jsem se snažila vyfotit.Nyní je již hnízdo prázdné a ptáčci jsou pryč.

 

nas-ptacek.jpg

 

Asi před 12 dny přiletěly vlaštovky.Museli jsme zabezpečit celý dům,abychom na něm neměli hnízda.Všude kde jsme mohli jsme natáhli záclony,sítě a žluté třepení do oken.Bobeš byl celý udýchaný,jak je honil a štěkal na ně jak blázen.Hned jsme věděli kde jsou.Včera jsem vše sundala s tím,že již zahnízdily,ale dneska se objevila druhá várka a musela jsem vše pověsit znovu.Snad to ustojíme bez újmy na fasádě.

3.6.2011

Dneska jsem se prvně koupala v bazénu.Voda je teplá 26°C .Je horko  29°C a vypadá to,že bude pořádná mela.Ze západu se valí černé mraky a dělá se vítr.Také jsem sklidila první jahodu- byla dobrá.

8.6.2011

Stále se neví odkud je  rozšířena infekce E.coli.K dnešnímu dni zemřelo jen v Německu  24 lidí, hospitalizováno bylo 2400 lidí.

11.7.2011

Mám za sebou super víkend.Přijela sestřenice Ilona a prožila jsem krásné 3 dny.Moc jsme se nasmály,zavzpomínaly na společné mládí a probraly  všechny naše děti.Jen víc takových setkání...

18.7.2011 -Tak mám za sebou rodinné oslavy mých narozenin.Konalo se to ve dvou fázích.Nejdříve přijel starší syn s  rodinou a vnučka s manželem(ve čtvrtek) a v neděli mladší syn s rodinou.Obě oslavy mě zase tak říkajíc nakoply do příštích dnů.Bylo to moc fajn.Počasí nám přálo,bylo teplo a tak jsme se koupali v bázénu.Mám za sebou další rok a o hodně blíž k magické sedmdesátce.Dnes se počasí zhoršilo,pršelo a trochu se ochladilo.Léto si prý dává na čas pohov od teplých dnů..Má se ochladit. Uvidíme...

1.8.2011- Na doporučení odborníků jsme jeli na houby.Byla to slabota.Jmenuji:5 hříbků,2 kozáky,1 křemenáč,2 klouzky a několik masáků.Celý úlovek.U nás totiž rostou houby většinou až v září.No uvidíme.V lese ale bylo nádherně.Jeli jsme po cyklostezce na kolách a sem tam zaběhli do lesa.

15.8.2011 - Velká rodinná událost.

Narodila se mi pravnučka Emička.Maminka Zuzanka  i miminko jsou v pořádku,což je hlavní.Moc se těším,až malou uvidím.

 

emicka.jpg

31.8.2011 - Týden od 22.8. - 28.8. byl nejteplejší z celého léta.Panovala tropická vedra a bazén na zahradě byl pro nás požehnáním.Voda v něm dosahovala až 30°C.Byl to krásný týden,který nám přinesl mnoho hezkých chvil.Také jsme tu měli na prázdninách vnoučata..

V pondělí 29.8.2011 bylo již příjemněji,tak jsme se vydali do Kladna podívat se na pravnučku.Je kouzelná a obě holky se mají fajn.Již si nedovedu ani představit,že moji kluci byli také tak malí.

30.8.2011 jsme konečně vybrali brambory.Byl nejvyšší čas.Letošní rok je na brambory velmi dobrý,protože tak velké brambory,které se nám urodily jsem ještě za celý svůj život neviděla.Snad budou taky tak dobré.

V září mám několik aktivit.Stále panuje krásné počasí.

23.9. jsem byla na setkání se spolužáky v Lidicích.Bylo to super.Byla tam hudba a všichni jsme se báječně bavili.

setkani.jpg

25.9.jsme jeli do Kladna pro sestřenici,která u nás byla 3 dny.Na další masáže jsme všichni jeli 26.9.2011.

Prvního října jsem po delší době jela do Kladna a sice na narozeniny Honzíka.Strašně to letí.Zdá se to jako včera a jemu je již pět let. Kamarádi  přišli  na oslavu.

4.10.2011 -krásné počasí trvá ,odpoledne je kolem 26°C.Pracovali jsme na zahradě.Zazimovali jsme bazén a uklízeli.Škoda,že je již říjen.Zprovoznit bazén by bylo lepší.Zítra se má ochladit a další dny pršet

 

h1.jpg

15.10.2011 -Je to den,kdy se prvně přihlásila zima a to ranním mrazíkem -5°C.Růže,které ještě krásně kvetly byly jako ze skla.Odnesly to ale jiřinky.Všechny pomrzly.Je potřeba je vykopat. Celý den ale bylo nádherně.Sluníčko svítilo a bylo krásně i den následující..Pracovali jsme na zazimování zahrady,bylo potřeba zorat pole a shrabat listí.Uklidit kytky.

27.11.2011 - Máme tady první adventní neděli.Jako každý rok i letos jsem dělala adventní věnec a budeme si na něm po čtyři týdny rozsvěcet svíčičku,než přijdou Vánoce.Máme tu dobu rádi.Počasí je pořád obstojné.Je hezky,žádná velká zima.V pondělí 28.11.jsme měli návštěvu.Přijely Karlovy sestřenice.Byli jsme na zahradě,bylo nádherně,svítilo sluníčko.Návštěva se moc vydařila.

4.12.2011- Druhá adventní neděle.Mám již napečené cukroví,byt uklizený,tak můžu do Vánoc relaxovat.Dneska je venku ošklivě,prší a je velký vítr.Venku je +8°C.Začínám se těšit na Ježíška.

18.12.2011 - zemřel bývalý  prezident  Václav Havel..Měla jsem ho ráda.Státní smutek vyhlášen od 21-23.12.2011.Rakev byla převezena do Vladislavského sálu 21.12.,kde je zpřístupněna pro veřejnost.

301650-top_foto2-d2s3f.jpg

28.12.2011 - Tak a je po Vánocích.Letošní  byly nádherné.Nebyl sice sníh,ale celá moje rodina se postupně sešla u nás.Všichni byli v pohodě a dobrá nálada se nesla celými Vánocemi.Jídlo,které jsem připravila jim moc chutnalo.Tradiční knedlo-vepřo-zelo.Dělala jsem 8 šišek bramborových knedlíků,na které k nám všichni rádi jezdí.Čím jsem starší,tím to více prožívám.Jedinou chybou bylo to,že jsem neudělala ani jednu fotku a když přijela vnučka s rodinou,tak připravené chlebíčky jsem jim zapomněla nabídnout.Zjistila jsem to,když odjeli.Pravnučka je kouzelná,knihu,kterou jsem dostala z jejích fotek si stále prohlížím a již se těším,až si pověsím kalendář na rok 2012 ,který je sestaven  z těch tří raubířů.Prostě nádhera.

31.12.2011 -Silvestra trávíme jako obvykle doma.Popíjíme šampáňo a k večeři máme ovar s křenem.O půlnoci jsem si opět zakřičela : Ať nám starý rok políbí pr....

Do nového roku 2012 kráčím s přáním,aby byl alespoň tak dobrý,vstřícný a požehnaný  k celé mé rodině jako byl  rok  odcházející a to rok 2011.

Začátek roku 2012 nebyl zrovna nejšťastnější.Manžel byl několik dní děsně nastydlý a nemohl se vůbec zbavit kašle.Ke všemu mně stávkoval počítač,teda abych byla přesnější,tak se děsně plazil.Zažádala jsem si u O2 o rychlejší internet,ale jeho chování bylo stále stejné.Přišel pracovník  O2 a potěšil mě zprávou,že to bude starým počítačem.Nebyla jsem nijak nadšená,ale domluvila jsem si se synem,ať mi zjistí nějaký dobrý počítač a já si ho koupím.Na jeho doporučení jsem si přes internet koupila počítač ASUS-notebook.Přivezli ho 15.1.2012. Po zprovoznění jsem zjistila,že nový  počítač se chová jako ten starý a žádné zlepšení není patrné..Tak jsem opět kontaktovala pracovníky O2,přišel další pracovník a ten zjistil,že mám špatné vedení.Opravil to a počítač maká jak divej.Sice program je úplně jiný než ten předchozí,ale jsem ráda,že mám nový počítač.Snad nebude těch 17.000 Kč vyhozených.

2.2.2012 - Venku jsou děsné mrazy,které se již drží několik dní.Dneska u nás  bylo -17°C.Jsem zvědavá jak budou dlouho trvat.Ani mě nebaví chodit ven.Starší syn s rodinou odjel včera do Libanonu.Těším se až přijedou zpět a budou vyprávět..Pravnučka Emička roste jako z vody.

7.2.2012 - Mráz neustupuje.Sníh není žádný,ale teplota se stále drží přes den -10°C, ráno a večer -16°C.Je to otrava.

8.2.2012 - odpolední procházka -mráz stále trvá - -18°C

 

prochazka-8.2.2012.gif

 

 

 

 

 

10.2.2012- Přijel Zděnda s Viktorem jedou lyžovat,tak se u nás stavěli a přespali.Je pořád velký mráz..Ze soboty na neděli (12.2) byl zatím největší mráz.Ráno -20°C.

28.3.2012 - Měsíc březen je pro mě každý rok měsícem oslav.Nejdříve jsem jela 11.3. do Dokes k mladšímu synovi na oslavu narozenin Davida a Marka.Bylo to moc příjemné,Jela jsem ráno sama a vracela se odpoledne.Byla tam také Zuzka s Emičkou a Pavlem.

 

 

david.jpg

 

 

 

 

24.3. jsme jeli s manželem na oslavu  narozenin Ivy a Viktora.Slavili jsme padesátiny a osmnáctiny.Sešlo se nás celkem 16.Bylo to moc fajn.Oslava se konala ve Slaném v krásném hotelu Hejtmanský dvůr.  

 

viki.jpg

 

14.4.2012  - Přijela milá návštěva.Eva s Ivou.Teda tchyně mého staršího syna s jeho manželkou.Byla se u nás prvně podívat.Jak bydlíme a kde.

17.4.2012 .-Další návštěva.Nečekaná,ale milá.Láda Rubec s Maruškou.Byla jsem hodně překvapená.

18.4.2012 - Sázíme brambory.Máme 9 řádků po 30ti bramborách.Venku je hezky.Dobře se pracuje.Uvidíme,kolik sklidíme.

21.4.2012 - Velká stávka odborů proti vládě na Václavském náměstí .Stávky se zúčastnilo cca 130.000 lidí. 

 

demonstrace.jpg

 

28.4.2012

Oslava 70 narozenin mé nejlepší přítelkyně

ajj0tjtwopmj.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 21.4.2012 - Lidice - svatba mé vnučky

 

zuza-a-pavel.jpg

  

21.4.jpg

13.5.2012

Je nedělní odpoledne a jedeme do Klášterce nad Ohří.Začínám masáže.Objednala jsem si masáž čokoládovou.Jsem zvědavá jaká bude.

19.5.2012

Čokoládová masáž byla super.Nejdříve pieling celého těla,poté sprcha a po sprše mi celé tělo natřela čokoládou.Zabalila do igelitu a půl hodiny jsem jenom ležela.Poté opět sprcha a perfektní masáž celého těla čokoládovým olejem.Bylo to moc příjemné.

15.5. večer přijela Zuzka s Emičkou.Spaly u nás a druhý den jsem malou hlídala,protože Zuzka jela do K.Varů na golfový turnaj.Nejdříve jsem z toho byla celá vyvalená,ale za chvíli jsem to zvládala na jedničku.Přeci jen mimino je mimino.Je jí cca 9 měsíců,ale je to takové sluníčko po mamince.Sice když Zuzka odjela,tak jí začala očima hledat a řvala jako tur,ale jídlo všechno spravilo a byla super.Když večer odjely,tak jsem padla jako podťatá.

 

 

emicka-16.5.2012.jpg

 

  

Včera t.j.18.5. večer v půl osmé přijel Zděnda s Viktorem na kole.Z Kladna jeli do Rakovníka vlakem a z Rakovníka na kole k nám.Dneska ráno v půl deváté se vraceli nazpátek domů,tentokrát až do Družce.Mají to cca 65 km.Jsou to borci. Dneska je krásně.U nás je májová veselice,omladina chodí po obci, zvoní u vrátek a jezdí s nimi traktor s hudbou.Tento týden jsme měli docela rušný,samá návštěva a ještě jsme museli odvézt a zase přivézt auto(Sáru) z opravny.Jedeme totiž na technickou.

 

21.5. - jedeme na technickou s oběma auty.Dopadlo to dobře- na dva roky máme vystaráno.

  24.5.-zprovoznili jsme bazén.Snad již bude delší dobu hezky,abych se mohla koupat.

18.6.2012- Třetí den jsou tropická vedra .Zahájila jsem plaveckou sezonu.Voda v bazenu byla 27°C.Prostě paráda. Ve čtvrtek přivezou z Kladna kluky.Budou tady do neděle.Již se těším.

22.6.2012-Honza večer přivezl kluky na víkend. Celou dobu byly 30°C vedra.Kluci byli fajn,až na jeden den,kdy David nesnesl prohru v kartách  a rozbrečel se.Do smrti prý je již nebude hrát.No uvidíme.Kluci se vyřádili v bazénu a my také.

 

 

23.7.2012 - tak mám za sebou další oslavu narozenin.V pátek 20.7. jsem s rodinou staršího syna slavila své 69 narozeniny.Mladší syn je v Malajsii služebně,tak to bylo bez něho.Ale volal,čímž mě hodně potěšil,že nezapomněl.Také jeho malí kluci volali a přáli mi.Nejroztomilejší účastník ale byla Emička.Přestože byla nevyspalá,.tak nezlobila a pořád se usmívala.Občerstvení,které jsem připravila všem moc chutnalo,tak jsem byla ráda.Dělala jsem také prvně dort podle receptu z internetu.Moc se povedl.Zařadím ho mezi své recepty.

Můj film z oslavy :

25.7.2012 - Dnes přivezla Eva kluky,budou tady do 29.7. kdy si rodiče pro ně přijedou.Honza se vrátil z Kuala Lumpuru.tak se kluci moc těší.Měli doma řemeslníky,kteří jim dělali podlahu,tak kluci museli pryč, aby byl klid.Zároveň přivezli  v 29.7. Ilonu,která u nás bude do 1.8.,kdy ji vezeme do Kladna.

30.7.jsem  všichni jeli do Klášterce,kde jsem byla na masáži,která se provádí francouzskými  vonými svíčkami,které se zapálí a poté rozehřátým olejem se masíruje obličej,dekolt,záda nohy,ruce.Je to super.Také jsem vyzkoušela masáž lávovými kamený,která mě moc neokouzlila.Příště jdu opět na masáž svíčkami.Jmenuje se Candela.

20.8.2012- Vítr ze Sahary přivál tropická  vedra.Dneska jsme měli 36,5°C a schválně jsem změřila teplotu na slunci a ta byla 48°C.Je vedro,ale nám to nevadí.Na zahradě je bazén z kterého skoro nevylézáme.Má 28°C a to je super.Ještě,že člověk nemusí nikam chodit.Právě slyším z televize ,že největší teplota byla naměřena 40°C.Uvidíme zítra.Teplo mám ráda,jsme již dost opálení,přestože se stále ukrýváme ve stínu.Večer jsem ale z toho sluníčka celá umordovaná a brzy usínám.

12.9.2012 -V Česku umírají lidé po požití závadného alkoholu,který obsahuje velkou část metylalkoholu.K dnešnímu dni je jich již 15 a několik jich osleplo.Vláda zakázala prodej lihovin na stáncích.Je krizová situace.Stále se hledá viník  tohoto  závadného alkoholu.

 

Tady našla policie závadný alkohol -večerka na zlínském sídlišti.

337806-top_foto2-asru1.jpg

13.9.2012 - Včera odletěla vnučka Zuzka s manželem Pavlem a malou Emičkou do Ameriky,kde budou cestovat po národních parcích.Hlavně aby se jim všechno povedlo.Budu držet palce.Vrátit se mají kolem 2.října.

Vláda vyhlásila pro republiku do odvolání celoplošnou  prohibici  na alkohol nad  20%.Stále se objevují otravy po požití závadných lihovin.Již je 19 obětí.Celkem bylo za touto aférou 28 mrtvých.Policie obvinila několik osob.

15.9.2012 - Přijela na návštěvu moje nejlepší kamarádka Hanička s manželem.Skvěle jsme se bavili a moc se těšíme opět na další shledání.

 

hj.jpg 

 

 

16.9.2012 - Dneska jsem prvně vyrazila s Bobešem do lesa na houby,protože jsem slyšela v radiu,že začínají růst.U nás ale není v lese ani houba.Potkala jsem vyhlášenou houbařku a ta měla v tašce 2 hříbky.Bylo u nás moc sucho a podhoubí se asi ještě nevzpamatovalo.Uvidíme později.Asi 5 km od nás prý začaly růst houby hodně,tak jsem zvědavá,kdy začnou také u nás..

 

29.9.2012 - Jela jsem do Dokes na Honzíkovy narozeniny.Již je mu 6 let.To to utíká...Na Karlovarce byla objížďka,tak jsem musela jet přes Rakovník.Docela jsem z toho byla vyděšená,protože jsem za auto zasedla po roce.Vše ale dobře dopadlo.Fotky se mi moc nepovedly.

 bal.jpg

 

 hon.jpg

 

Je 10.10.2012  a již jsem nanosila několik košíků hub.Je to fajn budeme mít celou zimu houby do polévky na omáčku i na smaženici.

  

houby.jpg

13.10.2012 jsme slavili 70tiny mého manžela. 

 

img_1307.jpg

 25.10.2012 - Konečně jsem se dočkala výhry.Celých 12 let luštím křížovky  a stále nic,až včera.23.9. mi přišel email,že jsem za vyluštění křižovky vyhrála dárkový poukaz v hodnotě 500,-Kč  a to v salonu Jafra cosmetics  v Lounech. na kosmetické vyšetření pleti.Po domluvě termínu  jsem tam jela s velkým očekáváním a to mě nezklamalo.Paní kosmetička byla velice příjemná dáma,která moji pleť různými přístroji testovala (něco jako sono).Poté mi udělala peeling, masku a na závěr obličej natřela krémem.Bylo to velmi příjemné.Strávila jsem u ní hodinu a domluvily jsme se,že si k ní určitě přijedu pro vánoční dárek,který bude ve formě krému na obličej.Již se těším.

 

 

28.10.2012- včera napadl  letošní  první  sníh  Přišel velmi brzy a hned ho napadlo hodně,Jsem zvědavá jak dlouho vydrží .Tak vypadá naše zahrada

 

zahrada-27.10.2012.jpg

26.12.2012- tak jsem letošní Vánoce moc neuhlídala.Pozvala jsem na 25.12. na oběd  všechny moje děti.Sešlo se u nás celkem 13 lidí včetně nás a to bylo moc. S  přibývající roky zjišťuji,že to není to pravé ořechové.Příští rok,jestli budu živa a zdráva,tak jedině na etapy.Pak je větší možnost si popovídat a prožít svátky v pohodě.

 

vanoce-2012.jpg

 

 

 

 

 

Silvestra jsme prožili doma u televize.Neobešlo se to o mé vyznání starému roku a sice,Ať nám starý rok políbí p....

.Teploty se pohybují kolem 0°C.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář